„Dnes Jsem Tě Asi 50x Potkal“

"Dnes jsem tě asi 50x potkal"

Po vyčerpávajícím článku, který vyšel v pátek, si dnes dáme takový kratší, oddechový… Přesto jej však nepodceňujte. Podstata dnešního článku je velmi důležitá a velmi užitečná.

Před několika týdny jsem se šel, jako každý pátek, trochu proběhnout a zahrát si badminton.

Tenkrát mi jeden můj přítel řekl:

„Dnes jsem tě asi 50x potkal…“

Nechápavě jsem se na něj podíval a on mi vysvětlil, jak to bylo myšleno…

Také se aktivně zajímá o vše, co se točí kolem internetového marketingu, čte podobné webové stránky a podobně. Tou větou myslel jednoduše to, že na mnoha stránkách, které ten den pročítal, narazil na mé jméno – většinou v komentářích/diskuzích pod různými články.

Již jsem zmiňoval, jak vám může participace na relevantních fórech a blozích přivést nové návštěvníky. I to, že tímto způsobem rozšiřujete povědomí o svém podnikání, o své firmě, o své osobnosti. A tím si také vytváříte jakési postavení a budujete si autoritu.

Proč je důležité, aby vás vaši potenciální zákazníci potkávali?

Pokud se zajímáte o nějakou problematiku, snažíte se o ní najít co nejvíce informací. Zajímáte-li se o něco dlouhodobě, většinou máte ve svých záložkách webové stránky, které pravidelně kontrolujete a čtete nové články.

Totéž dělají vaši potenciální zákazníci.

Tuto větu jsme si řekli také už mnohokrát – Buďte tam, kde jsou vaši cíloví zákazníci.

Budou-li vás vaši cíloví zákazníci neustále potkávat na webových stránkách, které je zajímají, vryjete se jim do paměti. Pokud bude vaše účast v diskuzích užitečná, pokud vaše rady, tipy a doporučení dokážou čtenářům pomoci, začnou se sami zajímat o to, kdo jste a vy se stanete tím zdrojem informací, který budou následovat a pravidelně kontrolovat.

Jakým způsobem se účastnit v diskuzích jsme si řekli již v článku Každá Reakce Vyvolá Další Reakci aneb Přispívejte na Relevantních Fórech a Blozích.

Buďte neustále na očích! Šiřte mimo své vlastní webové stránky takový obsah, který čtenářům vyrazí dech. Pomáhejte a raďte lidem, jak efektivně vyřešit jejich problémy.

Nebojte se oslovit další webové stránky a nabídnout jim napsání článku. Tento způsob je výhodný pro obě strany:

  • Správce weových stránek získá článek bez práce.
  • Vámi napsaný článek bude jiný, než články na které jsou čtenáři daného webu zvyklí, takže přinese určitou různorodost.
  • Kvalitně napsaný a informačně bohatý článek nikdo neodmítne.
  • Čtenáři, kteří vás neznají a přečtou si váš článek se o vás budou chtít dozvědět více.

Nemusíte se ale soustředit jen na články a diskuze. Na internetu je spousta dalších míst a způsobů – co třeba YouTube? SlideShare? iTunes? To jsou všechno zdroje informací, které navštěvují miliony lidí každý den.

Míst, kde vás pomohou lidé potkat je opravdu mnoho, využijte je ve svůj prospěch. A čím častěji vás budou lidé potkávat, tím spíše si vás budou pamatovat. Tím spíše se o vás budou zajímat a tím spíše se z nich v budoucnu mohou stát vaši opravdoví zákazníci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!