Jak Nastavit Autorství Webu, Aby Se Ve Výsledcích Vyhledávání Objevovala i Vaše Fotografie

Optimalizace webových stránek - SEO

V minulém článku jsme si řekli, co to jsou Google Rich Snippety a Sitelinky. V dnešním článku se zaměříme na autorství, což je vlastně jeden z Google Snippetů.

Pokud se u vašeho webu zobrazí jméno a fotografie, hned to na uživatele působí důvěryhodněji a za výsledek to má ve většině případů nárůst proklikovosti (CTR). Kromě toho mají uživatelé také okamžitý přístup k vašim dalším pracím.

K tomu, abyste se mohli jako autor u webových stránek zobrazovat, je třeba mít tři věci:

 1. Google+ účet
 2. Nastavení ve svém Google+ účtě
 3. Prolinkování z webu na svůj Google+ účet

Připraveni? Jdeme na to!

Bez Google+ účtu to nepůjde, musíte mít svůj osobní G+ profil. Zatím je možné nastavit autorství jen a pouze pro soukromé osoby (firma tedy nemůže být autorem webu/článku). Pokud ještě svůj Google+ účet nemáte, vytvořte si jej zde.

Máte-li svůj vlastní účet vytvořený, je potřeba v tomto účtu nastavit, na kterých webových stránkách pracujete, aby jim Google mohl přisoudit vaše autorství. To uděláme tak, že nejříve přejdeme v G+ na svůj profil a na stránku o nás (Home -> Profile -> About) a následně srolujeme níže a najdeme panel Links, v tomto panelu je potřeba nastavit webové stránky v sekci Contributor to:

Jak nastavit autorství v Google PlusPokud máme nastavené webové stránky v Google+, musíme ještě na svých webových stránkách autorství přiznat (navázat je na svůj G+ účet). K tomu je zapotřebí, aby z každé webové stránky, u které se má naše autorství zobrazovat (tedy například v případě osobního blogu u všech podstránek), vedl odkaz na náš G+ profil.

Pozor – nestačí jen běžný odkaz na profil (testoval jsem), musí být trochu upraven o identifikaci autorství.

Z každé podstránky musíte odkazovat na svůj G+ účet pomocí url adresy obsahující vaše unikátní ID (viz obrázek) a na konec této url adresy musíte umístit „?rel=author“.

Unikátní ID je vaše číselná identifikace, nikoli jméno.

Já například používám na svých webech, které jsou postaveny na WordPressu plugin Subscribe/Connect/Follow, který požaduje u většiny sociálních sítí vaše uživatelské jméno nebo jedinečné ID. V panelu pro G+ jsem tedy doplnil za své unikátní ID potřebný parametr a hotovo (viz obrázek).

Nastaveni autorství na webových stránkáchPokud je vše nastavené tak, jak má být, můžete si to zkontrolovat v testovacím nástroji od Googlu.

Pokud je někde chyba, testovací nástroj vám řekne kde, abyste ji mohli napravit. Pokud je vše v pořádku a vaše autorství se stále ve výsledcích vyhledávání nezobrazuje, nezoufejte – nikdy to není hned, chvíli to trvá…

Poznámka: údajně také pomůže, pokud do panelu Story umístíte klíčová slova, v souvislosti se kterými se chcete zobrazovat jako autor ve výsledcích vyhledávání. Samozřejmě však ve čtivém textu – je to vaše vizitka. To však nemám otestováno a tak to berte jen jako možnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

7 komentářů u Jak Nastavit Autorství Webu, Aby Se Ve Výsledcích Vyhledávání Objevovala i Vaše Fotografie

 1. Milan napsal:

  Díky za tip, myslel jsem, že to je složitější, ale když jsem viděl, že to jde tak jednoduše, tak jsem to hned nastavil. Tak jsem zvědavý, jestli se to nějak projeví. 🙂

  • Jakub napsal:

   Vypadá to ve vyhledávání mnohem lépe a mně osobně to trvalo 5 dní, než se to ve výsledcích vyhledávání objevilo…

 2. Jirka napsal:

  a má to nejaký skutočný pozitívny vpliv na pozície v serp ?

 3. Lukas napsal:

  Dobry den,
  chtel bych se prosim zeptat jak mohu zmenit to, aby se na googlu zobrazovala fotka majitele stranek a ne moje jako autora? Ted jsem dal jako autora majitele webu, ale urcite to musi jit udelat tak, aby se on jako majitel zobrazoval na vypisu googlu a ja tam byl zapsany jako autor. Diky

 4. Tomáš Buroň napsal:

  Ještě že se to dá otestovat, protože kvůli tomu jsem si všiml, že se mi fotka objevovala pouze jenom u her a ne na celé stránce 😀

 5. Manuel Nuněz napsal:

  Škoda, že autorství již není aktuální, vypadalo to hodné nadějně..:/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!