Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Březen 2013

Měsíční zpráva o návštěvnosti

Tak vážení, další měsíc je za námi a tak je tady i další měsíční zpráva o návštěvnosti. Březen opět přinesl samá krásná čísla :).

Každý měsíc zpracovávám tyto měsíční zprávy, abych si udržel přehled o tom, jak se návštěvnost tohoto webu vyvíjí… Kromě toho, to dělám proto, abychom se všichni mohli poučit z toho, co funguje a co nikoli.

Zároveň je každá měsíční zpráva jakýmsi závazkem. Každý měsíc zde zveřejním, na co se v dalším měsíci chystám a o to více jsem potom motivován, abych to opravdu dodržel.

No pojďme se vrhnout na měsíční zprávu…

Co se událo v březnu?

Březen byl velmi zajímavým měsícem, hned ze začátku jsem zveřejnil druhou epizodu Podcastu Propagace Na Internetu, kde jsme poprvé přivítali hosta :). Byla tam malá technická chyba (já hlupák si nevzal sluchátka, takže u Honzy je slyšet ozvěna), no ale chybami se člověk učí a tak už si na to dám v budoucnu vždy 2x pozor.

Otevření Email Academy Premium

V březnu se po roce opět otevřely brány emailové akademie Davida Kirše. Dnes už je tréning uzavřen. Minulý rok byl kurz opravdu super, takže mi to nedalo a přihlásil jsem se letos znovu. Jsem zvědavý, co se v kurzu změnilo a jaké přibydou nové tváře.

Na ty z vás, kteří jsou v kurzu také, se těším uvnitř 😉 snad se potkáme i na nějaké živé akci…

Direct Mail

18.3.2013 se konala konference Direct Mail, o které jsem vám napsal zprávu a shrnul vše zajímavé. Předmětem této konference byl zejména e-mail marketing, pokud vás tato marketingová cesta zajímá, určitě si přečtěte shrnující článek.

Léto s internetovým marketingem

Rozhodl jsem se (vlastně ve vlaku z konference Direct Mail), že pojedu na 4 denní výlet do severních čech na léto s internetovým marketingem, kde budeme školeni největšími marketingovými ikonami České republiky.

Upřímně – už se nemůžu dočkat 🙂

Přednáška Marka Maťovky

Na posledním jubilejním Internet Marketing Srazu si pro nás připravil přednášku Marek Maťovka – velmi úspěšný podnikatel na internetu. Pokud tedy na internetu podnikáte a vyděláváte penízky na Google AdSense, určitě doporučuji shlédnout jeho přednášku. Hned jak budu mít chvíli času (bohužel mám teď nějaké důležitější povinnosti) bude přednáška online na webu imsraz.cz.

15+1 praktických marketingových rad

Na konci března se tady v Ostravě konala přednáška, kterou vedli Honza Kvasnička a Jindra Fáborský. Oba dva jsou velice schopní marketéři a přednáška byla opravdu super. Také jsem o ní napsal článek – vřele doporučuji.

No… To by mohlo za březen stačit ne? 🙂 pojďme se podívat na čísla…

Statistiky návštěvnosti

Návštěvnost v březnu 2013

Modře je zobrazen březen, oranžově únor…

Návštěvnost březen 2013Čísla jsou opět zelená, tuhle barvu mám vážně rád 🙂

Celková návštěvnost vzrostla z 3.266 na 3.548 návštěv.

Počet unikátních návštěvníků narostl z 2.031 na 2.193.

Počet zobrazených stránek byl 7.072 (v únoru 6.256).

Počet stránek na návštěvu vyrostl z 1,92 na 1,99.

Návštěva trvala průměrně 2 minuty a 28 sekund oproti únorovým 2 minutám a 16 vteřinám.

No a míra okamžitého opuštění klesla ze 70,24% na 68,01%.

No ale pozor – počet lidí přihlášených k odběru e-mailů byl v březnu 104. Konverzní poměr je tedy cca 4,7% :).

No prostě krása…

Pojďme se podívat na…

Zdroje návštěvnosti v březnu 2013

Zdroje návštěvnosti - březen 2013Návštěvnost je opět pěkně rozložená přesně podle mých představ.

Opět přišlo nejvíce lidí ze samotného vyhledávání, druhým největším zdrojem byly odkazy z doporučujících stránek a následně přímé zadání adresy a na posledním místě přístupy z e-mailů. E-maily se trochu zlepšily, to bylo ale hlavně kvůli kampaní Email Academy Premium, kdy jsem informoval o novinkách.

K e-mailingu se ještě vrátíme později.

5 dotazů, na které přišlo nejvíce lidí z vyhledávání:

 1. email marketing
 2. email academy zkušenosti
 3. reklama na internetu zdarma
 4. konkurenční výhoda
 5. jak napsat pr článek

Email marketing v březnu docela zahýbal internetovým světem v Česku :).

5 stránek, které přeposlaly nejvíce návštěvníků:

 1. mladypodnikatel.cz
 2. tipper.cz
 3. imsraz.cz
 4. marketingnainternetu.cz
 5. linki.cz

Mockrát bych tímto rád poděkoval Mladému Podnikateli za uvedení odkazu na můj e-mailový kurz optimalizace webových stránek, ten může za to, že bylo tento měsíc tolik nových přihlášených. Pevně věřím, že se jim bude kurz i e-booky líbit :).

Co se bude dít v dubnu?

IMSraz v Praze

V dubnu se bude konat první Internet Marketing Sraz v Praze 🙂 už se tam moc těším a nemůžu se dočkat, až se s příznivci internetového marketingu, kteří jsou geograficky nedosažitelní z Ostravy, setkám osobně :).

Pracuji na něčem velkém!

Zároveň chystám něco nového a jsem moc zvědavý, jak se vám to bude líbit. Zatím si to ještě nechám pro sebe, bude to překvapení :).

Bude to (alespoň pro mě) velká změna a už se na ni opravdu těším 🙂

E-mailový kurz pro pokročilé?

Pořád mám v hlavě jeden nápad – e-mailový kurz optimalizace webových stránek funguje od začátku tohoto webu. Čas od času si jej celý od začátku do konce pročtu, aby se nestalo, že nějaké informace budou „mimo mísu“. Kurz je ale pořád kvalitní – jó holt, o tom byl už článek Chcete si Zajistit Stálý Přísun Nových Návštěvníků? Vytvořte Nadčasový Zdroj Informací! :).

Nicméně neustále přemýšlím nad tím, že udělám nový, oddělený emailový kurz, který bude určen pro ty, kteří už o internetovém marketingu něco vědí. Bude se zabývat pokročilejšími technikami, jak zvýšit úspěšnost webu, jeho návštěvnost a konverzní poměr.

Zatím na tom ještě nepracuji (nechci vás tahat za nos), ale v hlavě si formuji jakousi představu, kterou bych v dohledné době rád uskutečnil, co na to říkáte?

To by bylo z mé strany vše 🙂 jaký byl březen pro vás? Co se vám povedlo či nepovedllo a co říkáte na e-mailový kurz pro pokročilé? Podělte se se mnou i ostatními v komentářích ;).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

5 komentářů u Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Březen 2013

 1. martin matějka napsal:

  Hezké Jakube 🙂 tak se uvidíme vlastně na IM srazu a pak u Marka v létě 😉

 2. David Lörincz napsal:

  Pro mě byl březen úžasný – víc takových 😀

 3. Zdeněk Hejl napsal:

  Čau Kubo,

  pěkné shrnutí. Tady je moje shrnutí měsíce března – http://www.portiscio.net/magazin-portiscio-v-breznu-2013.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!