Ne Vždy Jde Vše Podle Našich Představ…

Psaní na klávesnici

Autorem tohoto článku je Jirka Holík, který začíná s podnikáním na internetu. Prvopočátky jsou vždy plné strastí a o tom nám právě Jirka v dnešním článku něco poví. Takže, snad se vám bude článek líbit 😉

Jedná se o první článek napsaný čtenářem Propagace Na Internetu 🙂 napište zde také svůj článek!

Začínáte podnikat na internetu? Já také!

Původně jsem uvažoval o psaní blogu, kde bych zveřejňoval své postřehy, růsty a pády související s budováním pasivního příjmu na internetu. Tak depresivní čtení by ale zřejmě nepřineslo mnoho čtenářů. Nyní jsem tedy uvítal možnost zveřejnit strasti absolutního začátečníka alespoň formou článku na webu www.propagacenainternetu.cz.

Cílem textu není udělat ze sebe naivního hlupáka, ale ukázat i ostatním, kterým se nedaří, že nejsou sami, a že nejmíň jeden to pořád zkouší – dokud to neprolomí (nebo nezahodí).

Po asi tříměsíčním studování linkbuildingu, SEO, SEO šamanství a především informační masáži internetových celebrit, které vydělávají na svých projektech několikanásobek toho, co by postačilo prostému člověku, jsem se rozhodl založit vlastní MFA web. Myšlenka, že moje zadnice neopustí křeslo a přitom budu pozorovat, jak mi na kontě naskakují peníze, mě prostě uchvátila. Myslím, že nejsem sám. Nic jsem nedbal varování, že cesta k takovému aktivu je trnitá a předchází jí spousta práce.

1) Gormit

Původně se mělo jednat o minisite na podporu prodeje mého eshopu. Nakonec jsem ji ale předělal na prachsprostou MFA, prošpikovanou reklamami Skliku. Už druhý den jsem samozřejmě čekal horentní sumy na účtě. Nepřicházeli ani po týdnu, ani po měsíci, ani po dalších.

Navíc na internet vtrhla Panda a roztrhala můj nekvalitní linkbuilding na kusy. S velkou nevolí jsem překopal celý web a udělal z něj lákadlo na online hry. Výsledek návštěvnosti je lepší. Do dnešního dne jsem ovšem vydělal na tomto kousku něco kolem 50 Kč (za půl roku).

Čeká mě tedy další překopávání webu a masivní linkbuilding, dle nejnovějších poznatků. Takže tady nic moc.

2) Dámské Hodinky

Mezitím ale ještě došlo na jeden web zaměřený na Affiliate výdělky. Je v začátcích a kupodivu je na něm dopad SEO optimalizací a backlinků vidět mnohem lépe než na MFA webu (alespoň u mě).

To se ovšem týká návštěvnosti. Konverze je opět nulová…

Malou satisfakcí je pozorování růstu návštěvnosti. I tento web ovšem čeká kompletní předělávka. Díky několika dobrým duším jsme totiž odhalili obludné množství nedostatků. Takže taky nic moc.

3) Horor Blog

Radost mi tak tedy dělá jediný blog. Vydělává stejný peníz jako ostatní (0,-/měsíčně), ale řídí se větou, která by se měla tesat do kamene. Aktualizovaný a originální obsah je pro SEO zlato. Což je bohužel ale něco, na co nemám čas.

Prozatím se ale nenechám odradit. O skutečných začátcích se toho totiž na webu moc nedočtu. Kdoví, třeba to tak má být. Uvidíme jak si weby povedou dál, jestli se něco zlepší, stagnuje, nebo se znechucen vrhnu na nějaký další projekt. Prozatím je jasné jedno: Pořád se učim. A dlouho ještě budu! Pokud se neutopím v PageRancích, Srancích, jiných rancích, marketingu, copywritingu, Affilech, Dropshipech, SEO, PR, HTML, PHP, CSS, nebo templatech…

Velmi zajímavý článek, který ukazuje tu pravdivou stránku podnikání na internetu… V žádném případě se nejedná o snadný způsob jak zbohatnout…

A co si z toho můžeme odnést? Důležitá je trpělivost a nevzdávat se!

Všichni se pořád učíme a pokud chceme dosáhnout svých cílů, je potřeba vytrvat…

Jak jste na tom byli ve svých začátcích vy? Podělte se s námi v komentářích 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

6 komentářů u Ne Vždy Jde Vše Podle Našich Představ…

 1. Mário napsal:

  Hlavně se nevzdávat. Jíst stále kupředu. Začátky jsou u všech stejné a to kam to kdo dotáhne je závislé pouze na jeho odhodlání a vůli makat. Na cestě je také několik AHA momentů, které tě posunou o několik úrovní nahoru ze dne na den. A po čase také několik momentů, které tě opět srazí dolů :-D.

  Vytrvej a vyhraješ!

 2. Pingback: 10 Dovedností Strategického Podnikatele | Propagace na internetu

 3. Martin Mažár napsal:

  Ja blogujem už dva a pol roka. Mám rozrobených asi 30 stránok. Neustále mám skvelé nápady, ktoré som nedotiahol do konca :). Asi pred pol rokom som si povedal – žiadne nápady, treba jeden dotiahnuť do konca. Na tom makám denno denne a dnes mám reálne výsledky(finačné aj návštevnostné) Ale cesta k milionárovi je ešte ďaleká :). Ja som na tom s časom rovnako, tiež ho mám málo, ale jeden projekt mi umožňuje, robiť prácu kvalitnejšie.

  Takže moja rada, ktorú pozná každý, ale len málokto robí: venovať sa jednej veci, jednému projektu aspoň 2 roky s tým že človek tomu venuje cca 14 hodín týždenne (to je dve hodiny denne).

  Neviem ako sú na tom ostatní (napr. Jakub), ale skúste sa podeliť.

  Inak držím palce.

  • Jakub napsal:

   Zdravím Martine, já mám také neustále spoustu nápadů, které se mi honí hlavou, ale snažím se držet jen jednoho – propagacenainternetu.cz a na další se posunu až tehdy, až bude tento web na takové úrovni, na jaké si představuji (což je ještě dlouhá cesta).

   Každý jiný nápad, který mi přijde jako opravdu dobrý, si podrobně popíšu (jako bych zpracovával zprávu) a archivuji. Později, až budu mít čas si tak mohu vše osvětlit a pustit se do toho…

 4. Martin Mažár napsal:

  To je super. Držím palce 🙂

  Hovoríš, že chceš dosiahnuť určitú úroveň. Vedel by si to aj kvantifikovať? napr. v mesačnej návštevnosti, alebo vo veľkosti databázy kontaktov alebo v niečom inom. Vieš zaujíma ma, čo chcú dosiahnuť moji kolegovia 🙂

  P. S. Inak sledujem tvoj blog z času na čas, lebo tu máš hodnotné info 🙂 Chodil by som pravidelnejšie, keby chodil e-mail od teba

  • Jakub napsal:

   Zdravím tě Martine, k notifikaci (odběru) článků pomocí e-mailu se lze přihlásit pod menu, když klikneš na logo RSS, nebo přihlášením se k doběru na http://www.propagacenainternetu.cz/feed.

   A k té náročnější otázce 🙂 kvantifikovat v číslech jako je návštěvnost, nebo počet kontaktů v databázi, to momentálně nedokážu. Má představa je spíše v podobě tohoto webu, který by měl poskytovat mnohem komplexnejší studijní materiál, než je tomu nyní. Mám na mysli vzdělávací videa, podcasty, elektronické publikace a spoustu dalších věcí, ke kterým postupně směřuji. Stále se učím a stále se snažím zlepšovat, a to plánuju i nadále :). Služby zde se samozřejmě budou postupem času velmi rozšiřovat… Ale vše chce čas a detaily si chci nechat jako překvapení do budoucna 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!