V Zákulisí: Jak Vznikl Internet Marketing Sraz

Internet Marketing Sraz

Jak jsem vám oznámil již ve dřívějším článku, rozhodl jsem se spustit projekt Internet Marketing Sraz. Tento projekt má za úkol jedno – přimět (prozatím pouze) v Ostravě ty, kteří se zajímají o podnikání a marketing na internetu, aby se scházeli a komunikovali spolu navzájem.

Inspiraci k tomuto projektu jsem dostal ve chvíli, kdy jsem se sešel s Patem Flynnem a Maren Kate a mohl jsem si poprvé živě popovídat s někým, kdo podnikání na internetu a internetovému marketingu opravdu rozumí.

V tu chvíli jsem si uvědomil, jak moc mi tohle v česku chybí.

Po zveřejnění článku o svém výletu jsem se náhodou seznámil s Lukášem, který provozuje English Coffee Ostrava a řekl jsem si, že když se lidé scházejí každý týden za tímto účelem, určitě budou i takoví, kteří by uvítali pravidelné srazy o internetovém marketingu.

Ihned jsem si koupil doménu a začal nad tím vážně přemýšlet.

Koncept byl poměrně jednoduchý, tvorba webu mi zabrala cca jeden den a následně jsem zvažoval, kdy a kde sraz zorganizovat. Zvažoval jsem jednotlivé dny v týdnu, kdy by lidé mohli mít čas a chuť dorazit. Vylučovací metodou jsem došel k úterku, ale nic není vytesáno do kamene, uvidíme, jaké budou ohlasy. Vše se dá přizpůsobit.

Dále jsem přemýšlel nad místem. Původně jsem měl v plánu využít příjemné restaurace La Futura v Ostravě – Dubině, ale po návštěvě nově otevřeného Coworkingového centra Viva Ostrava jsem byl nadšený a domluvil jsem se, že sraz uděláme tam. Prostředí je velmi příjemné, všichni jsou ochotní a milí a celý kolektiv je mladý a ambiciózní. Skvělé místo…

První sraz se tedy bude konat v tomto coworkingovém centru Viva Ostrava v Ostravě Hrabůvce již toto úterý (29.5.2012) v 18:00. Sraz je samozřejmě zcela zdarma! Doufám, že všichni, kdo jste z Ostravy a okolí se zastavíte ;). Více o tomto srazu v článku Internet Marketing Sraz je na světě + První Setkání.

Zpět k projektu

Kromě toho, že tento projekt je něco, co v Ostravě opravdu chybí a setkávání se s lidmi, kteří se zajímají o podobné věci, je velmi důležité. Kromě toho slouží tento projekt také na podporu mého hlavního projektu – webových stránek Propagace Na Internetu.

Podíváme-li se na Internet Marketing Sraz s nadsázkou, můžeme jej pojmout jako mikrostránku. A co si myslíte o takovéto mikrostránce?

Dle mého názoru, je to dokonalý příklad toho, jak by se mělo dělat to nejkvalitnější SEO a internetový marketing.

Internet Marketing Sraz je vynikající služba. Internet Marketing je zdarma a pomůže bezpochyby mnoha lidem. Sám jsem si vyzkoušel, jak je to příjemné setkat se se stejně naladěnými lidmi. A takové služby bych využil už dávno, kdyby nějaká v Ostravě existovala.

Tomu říkám mikrostránka…

Časová investice byla stejná, jako kdybych měl vytvořit mikrostránku naplněnou základními texty o nějakém produktu. Finanční investice byla také úplně stejná – web běží na wordpressu a je zpracován velmi jednoduchým způsobem. Navíc jej mám napojený na svůj multihosting u Active 24, který zůstával nevyužitý.

Co si z toho můžeme odnést?

Hledejte ve svém oboru podnikání mezery, hledejte díry na trhu. Přemýšlejte nad tím, co vaši potenciální zákazníci potřebují, jak jim můžete pomoci.

Think outside the box“ pamatujete?

Neexistují hranice, pokud se umíte na problematiku dívat nezaujatým pohledem. Přemýšlejte nekonvenčním způsobem.

Přitom k podobnému nápadu můžete být vyloženě přivedeni tak, jako já, když jsem náhodou objevil English Coffee Ostrava :).

Co si o takové mikrostránce myslíte vy? Není to skvělý způsob, jak si vytvořit zpětný odkaz a získat nové návštěvníky? 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

9 komentářů u V Zákulisí: Jak Vznikl Internet Marketing Sraz

 1. Čau Jakube, škoda, že to neděláš v Praze…
  Jinak mikrostránky jsou samozřejmě super věc! Dobré na posílení některých klíčových slov. Já také vidím dobré využití v tom využít to jako náhradu za drahé klíčové slova v Adwords, nebo Skliku…napadlo Vás to už někdy také???

  • Jakub napsal:

   Zdravím Tomáši, no popravdě, já pracuji s mikrostránkami trošku na jiném principu. Já se snažím skrze mikrostránku nabídnout ceněnou službu nebo pomoc, tak aby tato mikrostránka sama o sobě přitahovala návštěvnost a potom funguje jako podpora mateřského webu. Myslím si, že tvorba mikrostránek pouze za účelem dosažení seo efektu (například posílení klíčových slov) je již přežitkem a už to není dostačující… Proto je lepší udělat jednu dobrou mikrostránku, než 10 obyčejných :).

   • Ale já jsem nemluvil „jen“ o SEO efektu…dnes to se SEO není tak jednoduchý jako před léty. Všechny stránky musí mít samozřejmě smysl. To o čem mluvíš už pomalu ani není mikrostránka…

    • Jakub napsal:

     No to je otázka, jak se na mikrostránky díváš :). Já si myslím, že vše, co bylo tvořeno „pouze za účelem seo“ už je dnes pomalu na úpadku vzhledem k tomu, že vyhledávače jsou stále sofistikovanější. Proto jsme na hranici doby, kdy už „jen seo“ výraz pomalu přestává mít jakýkoli význam.

     Testoval jsem dopad „klasických“ mikrostránek a mohu říct, že žádná z nich neměla ani z daleka takový efekt, jako imsraz.cz.

     Proto se snažím říct, aby lidé přemýšleli kreativně a jako mikrostránku zvolili něco, co udělá nějakou službu, co nějak lidem pomůže. Potom je efekt ještě lepší, než by kdokoli čekal 😉

 2. Rád bych se zúčastnil, ale v Praze. Tak se to rozroste, budu rád informován.

  • Jakub napsal:

   Zdravím Josefe, určitě pokud se bude nějaký sraz konat v Praze, tak budu předem informovat, mám v plánu cestu do Prahy, prozatím ale ještě nevím kdy. Každopádně bych při této příležitosti sraz rád zorganizoval i v Praze 🙂

 3. mouseho napsal:

  Jakube, Ty jsi English Coffee Ostrava neobjevil náhodou!;) To bylo víceméně cílené!;) Jak to?

  To já napsal na Tvůj blog… a na ten jsem se dostal díky odkazu Pata po Tvé návštěvě USA… a ten ten odkaz uveřejnil, protože Ty jsi ho chtěl potkat a mluvit s ním.
  Je to všechno o Tvém postoji k životu, o Tvých zájmech a snech. Ty za něčím jdeš, lepíš na sebe podobné lidi a cokoliv v životě uděláš, vytvoříš nebo podnikneš, to se Ti v pravý čas vrátí. Nyní ve formě IM srazu a ten Tě postrčí dál s „Propagací na internetu“. Takže ne náhoda, ale cílené hledání. Everything is connected!

  Snad jsem se vyjádřil dost jasně.:)
  Každopádně za mě velká gratulace k prvnímu srazíku a držím palce, ať udržíš vysokou návštěvnost! Našlápnuto máš parádně!

  • Jakub napsal:

   Ahoj Lukáši, no nemám absolutně co dodat, máš naprostou pravdu. Všechno je o tom, něco dělat. Když děláš správné kroky kupředu, vždy se to vyplatí a objeví se výsledky. IMsraz je skvělým příkladem :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!