Články Nabité Informacemi, Které si Musíte Přečíst

Doporučená Četba

Při čtení různých webů, které rád navštěvuji jsem objevil velmi zajímavé články, které by vám neměly uniknout.

Nejdříve jsem pro vás připravil zajímavosti českého internetu, ve druhé části článku jsou také odkazy na zahraniční zdroje pro ty, kterým angličtina nečiní problémy.

Jste připraveni na skvělé články?

Pojďme se na ně podívat…


Google trestá „podvodníky“

Stojí za to si přečíst článek Roberta Němce, kde píše o vyřazení (zabanování) několika tisíců webů proto, že měli co dočinění s prodejem odkazů. Prodej odkazů je zakázaná technika linkbuildingu a strejda Google se proti ní velmi brání.

Nejhorší na tom je, že penalizováni byli i samotní majitelé webů, kteří si odkazy nakoupili – nějaká agentura vám tedy napovídá, jak není úžasné, jednoduché a efektivní si nakoupit zpětné odkazy a ejhle… Máte problém s Googlem.

Pozor na tyto podfukáře 😉

Tipy a strategie pro budování zpětných odkazů

Dalším zajímavým článkem je 5 tipů k efektivnímu linkbuildingu na blogu Filipa Podstavce, ve kterém se zaměřuje na nedokonalou komunikaci mezi tím, kdo linkbuilding dělá, a tím, pro koho se tento linkbuilding dělá.

No a když už budete v tom, pěkně je zde shrnutá i tvorba strategie budování zpětných odkazů.

Jak lze snadno zmanipulovat statistiky vyhledávání na Seznamu (a pozor – i na Skliku)

Michal Kubíček na svém webu napsal zajímavou studii o tom, jak lze zmanipulovat statistiky vyhledávání na Seznamu. K těmto statististikám jsem měl vždy tak nějak nedůvěru a držel jsem si odstup. Teď to máme černé na bílém.

Nejhorší je, že se nechal „zblbnout“ i Sklik, který by měl stát na sofistikovanějším systému – tady už jde opravdu o peníze klientů.

Analýza klíčových slov

Pěkný článek na téma klasifikační analýza klíčových slov napsal Marek Prokop na svém webu. Článek je poměrně dlouhý, takže si na něj udělejte čas, stojí ale opravdu za to… Článek najdete zde – Jak se dělá a k čemu slouží klasifikační analýza klíčových slov.

Práce snů

Jednou z nejvýznamějších afér, která právě kontinuálně znechucuje všechny, kteří se (alespoň trochu) vyznají v tvorbě webu a jeho provozování, je státní zakázka na vytvoření a provoz prachbídně jednoduchého webu, která stála státní kasu (nás!) 2 miliony korun.

Jedná se o web ToJeCool.cz (záměrně zde neuvádím odkaz, nechci tento web podporovat).

Petr Jeník napsal několik článků o tomto neférovém obchodu na svém webu. Pokud rádi nahlédnete pod pokličku, přečtěte si články:

Petr zároveň rozjel na své náklady a s pomocí dalších lidí web ToNeniCool.cz. Tento web by měl našim politikům ukázat, že když už chtějí dělat takové „kšefty“ za naše peníze, měli by si dát více záležet na tom, aby to nebylo tak do očí bijící.

A ještě se podíváme na zajímavosti na zahraničních webech (v angličtině)…

Nový blog

Nejdříve cítím povinnost upozornit na dlouho očekávané spuštění blogu Boost Blog Traffic. Autorem tohoto blogu je Jon Morrow, velmi schopný internetový podnikatel. Zvládáte-li angličtinu – šup s ním do čtečky.

Jak udělat velkolepý start produktu

Glen zveřejnil na svém webu ViperChill článek o tom, co všechno se dělo v pozadí startu prodeje jeho prémiového pluginu pro WordPress – OptiSkin. Článek je skvěle napsaný a v každém případě vám jej doporučuji.

Avšak, článek je (jak je u Glena standardem :)) opravdu dlouhý, udělejte si na něj tedy čas. Článek si můžete přečíst zde.

Nový vzhled facebookových stránek

Před několika dny jsem zveřejnil článek (Už Jste Upgradovali Své Stránky Na Facebooku?) s přehledem změn, které se pojí s přechodem na nový vzhled stránek na facebooku.

Pokud by vám tento nestačil a chtěli byste se do této problematiky pořádně ponořit, Pat vytvořil kompletního průvodce novými stránkami na facebooku. Doporučuji shlédnout 😉

Pokud si najdete chvíli volno, opravdu se vyplatí si zmíněné články přečíst, obsahují spoustu hodnotných informací, které bezpochyby využijete při své vlastní Propagaci Na Internetu. Máte také nějaké doporučení na hodnotné články? Pište do komentářů 🙂

PS: Žádný „linkbuildingový spam“ prosím 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

3 komentáře u Články Nabité Informacemi, Které si Musíte Přečíst

 1. Martin Mažár napsal:

  Díky za linky. Niektoré weby som nepoznal.

  • Jakub napsal:

   Rádo se stalo, webů je pořád spousta, i já každou chvíli objevím super web, který je nacpaný informacemi k prasknutí a já jej vidím poprvé 🙂 jó to je krása internetu…

 2. Max napsal:

  Diky za seznam linku. Dobra informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!