Říjen 2012: Důležité Informace, Které By Vám Neměly Uniknout

Doporučená Četba

Opět uběhl nějaký ten čas, co jsem naposledy shrnul zajímavé články napříč internetem. Mám pro vás tedy připravených několik článků, které opravdu stojí za přečtení.

Článků, které se na internetu každý den objevují, je opravdu nepřeberné množství, proto zde uvádím jen ty, které mě opravdu oslovily a které shledávám nejzajímavějšími.

Jako obvykle se nejdříve podíváme na články na českém internetu a později na zahraniční.

Připravte si tedy kávu (čaj, kofolu, minerálku, rum…) a věnujte pár chvil následujícím článkům 🙂 určitě nebudete litovat.

Zajímavé tuzemské čtení

David Lörincz

David Lörincz napsal nedávno stručný, ale velmi zajímavý článek o tom, jak si přizpůsobit obsah Facebooku. Velmi snadno se z Facebooku může stát jen zaspamovaná stránka plná nezajímavých informací. S pomocí tohoto rozdělení, o kterém David mluví, si můžete snadno třídit informace, na které máte zrovna náladu.

404m.com

Když jsem zpětně prohlížel uložené články, mnoho jich bylo z webových stránek 404m.com. Drago napsal v uplynulé době spoustu článků, které vřele doporučuji přečíst.

Jedním z mých nejoblíbenějším byl článek nesmrtelný obsah. V tomto článku se Drago vyjadřuje na adresu kvalitního obsahu podobně, jak jsem popsal v tomto článku již před nějakou dobou.

Dále si můžete přečíst, jak je důležité vytvořit webovou stránku nejen pro vyhledávače, ale zejména pro návštěvníky. Tak, aby se návštěvníci na vašich webových stránkách cítili dobře.

Google neustále straší s novými algoritmy a s různými bestiemi (zvířátky :D), které nás mají vyděsit. Aniž bych chtěl snižovat váhu nebo důležitost změny přístupu k SEO a propagaci na internetu, doporučuji mrknout na tento Dragův článek 🙂 – 7 SEO apokalyps, které se nekonaly.

Honza Kvasnička

Honzův článek o zhodnocení efektu placených tweetů byste určitě neměli vynechat, pokud se Twitter řadí mezi vaše komunikační kanály.

Zároveň také doporučuji sáhnout si do svědomí a mrknout na infografiku Twitter spammer vs Twitter informant :).

No a na závěr nevynechejte shrnutí přednášky Adama Zbiejczuka o sociálních sítích.

Články na zahraničních webech

Na zahraničních webových stránkách je toho opravdu tuna a popravdě, ani já už nečtu vše, co jsem čtíval dříve. Čtu jen to, co uznávám za nejdůležitější a za nejhodnotnější. Proto bych ze zahraničních zdrojů bych střízlivě vypíchl jen tyto dva:

Patův kompletní průvodce podcasty – zde najdete všechny informace, které potřebujete ke spuštění vlastního podcastu. Podcasty se rozšiřují a jsou velmi oblíbenou formou sdělování obsahu. A zde (doufejme že brzy) bude také podcast o propagaci na internetu ;).

Na závěr – určitě jste někdy zažili situaci, kdy jste napsali článek a těšili jste se, jak nebude obdivován všemi čtenáři, ale výsledek byl spíše opačný… Proto doporučuji tento článek o chybách bloggerů :).

Snad se vám články, které jste si dříve nepřečetli, líbily a také – pokud jste narazili na nějaký článek, kteří byste rádi doporučili ostatním, neváhejte a napište jej do komentářů. Poprosím ale opravdu jen kvalitní články, odkazy jsou do-follow 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!