E-mail Marketing a Video – Dynamické Duo

E-Mail Marketing

Mysleli jste si, že se s e-mailem kamarádí jen text?

Tak to jste na omylu!

I ostatní způsoby sdělování informací mohou být velmi užitečné a efektivní ve spojení s e-mail marketingem.

V dnešním článku se podíváme na to, jak efektivně lze využít video, ať už na webové stránce, nebo přímo v e-mailu.

Proč video?

Ať už potřebujete čtenářům, divákům nebo posluchačům sdělit cokoli, vždy myslete na to, jak jim to sdělit co nejlépe a nejpohodlněji. Lidé mají video v oblibě z jednoduchého důvodu – je to příjemná změna oproti mnoha řádkům nudného textu, na který jsou každodenně zvyklí.

Proto sledují zábavná videa na YouTube, Facebooku a podobně. Protože se chtějí bavit.

Kromě toho lze také informace, které by jinak zabraly celý článek, stručně říci nebo názorně předvést právě v krátkém videu. Pokud tedy chcete využít videa k tomu, abyste návštěvníka webu, nebo čtenáře e-mailu, k něčemu přiměli, buďte struční a přímo k věci.

Využijte možnosti, které vám video nabízí a ušetřete divákovi čas. Pokud natočíte příliš dlouhé video, mohlo by diváka naopak odradit.

Pokud se chci na nějaké video podívat a hned na začátek se zhrozím, protože vidím délku 76 minut, dvakrát si to rozmyslím, než si jej pustím.

Repsektujte diváky

Zvažte, jak a na jakém zařízení budou lidé vaše video sledovat. Budou se dívat na video na svém mobilním telefonu, nebo doma na vysokorychlostním připojení a velkém monitoru?

Pokuste se o svých cílových návštěvnících zjistit co nejvíce a přizpůsobit tomu svá videa. Pro informačně hladové jsou lepší kvalitní a delší videa, která jim poskytnou hodnotný pohled na danou problematiku.

Naopak pro vytížené, kteří chtějí mít video co nejrychleji za sebou je lepší natočit krátké a výstižné video. Klidně můžete širší okruh rozkouskovat na několik částí, aby se mohli postupně podívat na všechny a informace si protřídit a zapamatovat.

Pokud se na vaše video bude drtivá většina koukat za běhu na mobilních telefonech, je vhodné použít méně kvalitní video v nižším rozlišení. Naopak v případě podrobnějších a delších návodů je dobré si dát záležet a natočit video v HD rozlišení.

Video na webových stránkách

Umístit video na webové stránky je velice jednoduché. Můžete využít nějaký k tomu určený přehrávač, plugin do redakčního systému, nebo (asi nejjednodušší) nahrát video na YouTube a na web jej vložit pomocí poskytnutého kódu.

Na webové stránce může být video velmi efektivní na tzv. squeeze page, tedy na stránce, kde se snažíte přimět návštěvníka, aby vykonal nějakou akci. Nejčastěji bývá cílem zakoupení produktu, nebo poskytnutí e-mailové adresy.

Video je zde skvělou variantou a to zejména ze dvou důvodů:

  1. Jednoduše a stručně sdělíte návštěvníkovi ty nejdůležitější informace, nemusí tedy číst kvanta textu.
  2. Působíte důvěryhodněji, zejména pak, vidí-li divák ve videu přímo vás.

Navíc pokud video natočíte tak, že opravdu zapadne do designu webu, vypadá to velmi dobře.

Video přímo v e-mailu

Video můžete vložit i přímo do e-mailu. Pokud používáte a odesíláte e-maily v html formátu, můžete například vložit přímo kód vašeho videa z YouTube.

Další možností je využití přímo k tomu určené služby. Ovšem jediná o které vím, je TalkFusion a je myslím placená, ale budu rád, když se o své zkušenosti podělíte v komentářích pod článkem ;).

V každém případě je vhodné, pokud je video umístěné na nějakém webovém serveru a příjemce jej nemusí stahovat do svého počítače.

Toto bává často řešeno například pomocí odkazu, který čtenáře na cílové video přesměruje.

A ještě jednou – respektujte své diváky

Vždy (a opravdu vždy) je dobré mít video vypnuté při otevření stránky nebo e-mailu. Úplně to nejhorší, co se může stát je, když si divák otevře stránku a začne mu řvát nějaké video. Nikdy nevíte, kde se dotyčný na video dívá. Co když je zrovna v práci? 🙂

Pokud diváka při první příležitosti vyděsíte, mohli byste jej odradit natolik, že se na video nepodívá ani později, i když už bude „čistý vzduch“.

Jaké máte zkušenosti s videem vy? Znáte i nějaké specifické služby pro použití videa v e-mailech? Podělte se s námi v komentářích 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!