Menší Redesign Propagace Na Internetu

Mini Redesign Propagace Na Internetu

Určitě jste si všimli, že tento měsíc prošly webové stránky PNI menším redesignem. Změnila se hlavička, prezentace a boční panel.

Na redesign jsem se chystal už delší dobu, bohužel mi chyběl čas a hlavně chuť shánět někoho, kdo to udělá. Nejsem bohužel grafik a neumím vytvořit líbivý web 🙂

Před nedávnem se však objevil projekt Social Design, který nabízí tvorbu loga pro Facebook timeline a pozadí na Twitteru. Pokud však někomu dodáte logo a grafiku, vytvořit nějakou timeline a pozadí pro Twitter je hračka.

Pojali jsme to tedy trochu odlišným způsobem, abychom viděli, co v klucích, kteří za novým projektem Social Design stojí, opravdu je. Má poptávka nebyla tedy obarvit pozadí a umístit logo. Potřeboval jsem kreativní myšlení a logo kompletně vytvořit, včetně nového řezu písma, který by se na webu PNI dal používat pro grafické elementy jako header, prezentace a sidebar.

Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Logo se povedlo hned na první pokus a já neměl co vytknout. Jen jsme oproti původnímu návrhu trošičku zmenšili logo v profilové fotografii na Facebooku. Nápad je zajímavý, zkratka je jednoduše zapamatovatelná a nyní do sebe vše bezvadně zapadá.

Na výslednou práci se můžete podívat zde:

Social Design tedy odvedl skvělou práci a mohu je jen doporučit.

Uvažuji jen nad jednou věcí, se kterou byste mi mohli poradit. Níže jsou dvě loga, které z nich se vám pro tento web líbí více? Dejte mi prosím vědět v komentářích, Áčko nebo Béčko? (klikněte pro plné zobrazení) 🙂

Logo PNI

Po nasazení nového loga jsem samozřejmě musel přepracovat celý boční panel, ze kterého jsem odstranil ty příšerné, téměř dva roky staré ikony i přihlašovací formulář a nahradil je jednoduchým obrázkem (s líbivějším ebookem), který odkazuje na vstup do e-mailového kurzu optimalizace webových stránek.

Také jsem malinko změnil přístup ke kurzu a kromě ebooku Webové stránky snadno a bez znalostí zde přibyla i aktualizovaná verze ebooku 13+1 tipů jak zvýšit návštěvnost webu a postupem času budou přibývat další.

Přepracoval jsem také ikony kompletních průvodců a přidal nové, které už na to čekaly. Nově tedy Google Zoo, Tvorba Obsahu a Provizní systémy. Všechny tři jsou velmi důležité a já pokračuji ve psaní článků, kde se vám pokusím danou problematiku nejen co nejlépe vysvětlit, ale také nabídnout spoustu užitečných tipů, jak je využít co nejlépe ve svůj prospěch.

Nejvíce práce mi však dala samotná prezentace, kde jsem musel přepracovat všechny slajdy a sladit písmo do jednotného celku jak rozložením, tak velikostně.

Vše mi zabralo celý den práce 🙂 co říkáte na nový vzhled vy? Cítíte se tady lépe? Líbí se vám více, než starý design? Máte nějaké další doporučení? Thumbs up for Social Design! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

4 komentáře u Menší Redesign Propagace Na Internetu

  1. Radek Bochňák napsal:

    Jakube vím že budu jako vždy kritik ale ptáš – já odpovídám 🙂
    Ani jedna verze… Vše je na sebe příliš namačkáno a působí to nepřehledným a skličujícím dojmem…

  2. Pingback: Měsíční Zpráva o Návštěvnosti - Srpen 2012 | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!