Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Leden 2013

Měsíční zpráva o návštěvnosti

Vážení čtenáři, s nadšením vás vítám u lednové měsíční zprávy o návštěvnosti. Leden byl pro webové stránky Propagace Na Internetu rekordním měsícem ve všem ohledech. Nejen, že byla rekordní návštěvnost a poprvé jsme pokořili laťku 3 tisíc návštěv, byl ale i rekordní počet přihlášení k odběru e-mailového kurzu optimalizace webových stránek a další…

Každý měsíc zpracovávám měsíční zprávy o návštěvnosti ze dvou jednoduchých důvodů:

 • abych si udržel přehled o tom, jak se tento web vyvíjí,
 • abychom se všichni mohli přiučit z dobrých i špatných příkladů, co na zvýšení návštěvnosti funguje, co nefunguje, nebo co jí může spíše uškodit.

Zároveň rád skrze tyto zprávy sděluji, co jsem dělal, k čemu se chystám a co se mi právě honí hlavou.

Pevně věřím, že si tyto měsíční zprávy užíváte stejně jako já 🙂 a teď už se pojďme pustit do měsíční zprávy o návštěvnosti za měsíc leden…

Nejdříve se jen tak v rychlosti mrkněme na uplynulý měsíc…

Co se událo v lednu 2013

Restart, fokus, plnou parou vpřed

Závěr minulého roku (respektive jeho druhá polovina) byla velmi náročná, hektická a prakticky po celou dobu jsem nevěděl kam dříve skočit. Řešil jsem pořád spoustu věcí najednou a na webové stránky Propagace Na Internetu jsem prakticky neměl žádnou energii.

Věděl jsem ale, že to takhle nemůže fungovat do nekonečna a soustředil jsem se na to, abych vrátil zpět na správnou trasu. V lednu už to bylo o něco lepší a já jsem se zase naplno pustil do svého nejmilejšího projektu – webových stránek PropagaceNaInternetu.cz.

Restartoval jsem svou mysl, zaměřil se na to, co je skutečně důležité a čas jsem si našel (i za cenu častého nočního ponocování). Konečně jsem se pustil do série článků Linkbuilding 2.0, které jsem měl v hlavě již delší dobu. Na článcích jsem si dal opravdu záležet a to se samozřejmě promítlo i v návštěvnosti a přihlášení do emailového kurzu optimalizace webových stránek. Jen tak dál (to si říkám pro sebe ;))…

Propagace Na Internetu Podcast

Podcasty - Propagace Na Internetu

V lednu jsem se (stejně jako v minulých měsících) věnoval přípravě podcastů. Abych pravdu řekl, byl jsem trošku překvapen tím, co všechno to obnáší a co všechno je potřeba mít na paměti, když se podcast vytváří.

Ale…

No…

Tramtadadá…

První epizoda podcastu Propagace Na Internetu je na světe!

První epizodu již mám připravenou ke zveřejnění, už mě čeká jen publikování do iTunes a příprava všech náležitostí zde na webových stránkách PNI. Během tohoto týdne se tedy konečně dočkáte :). S největší pravděpodobností v úterý, tedy zítra :).

Chtěl jsem pro vás mít Podcasty co nejkvalitnější, proto jsem se tak dlouho chystal a nechtěl jsem nic odfláknout jen proto, aby byl podcast venku. Pořídil jsem si USB studiový mikrofon Behringer C-1U, aby zvuková kvalita byla dobrá. Zároveň aby byl podcast opravdu na světové úrovni, chce to úvodní a závěrečnou znělku. K tomu jsem využil webové stránky dig.ccmixter.org, kde najdete spoustu zvuků zdarma pod CC licencí…

Věřím, že Propagace Na Internetu Podcast odstartuje novou éru tohoto mého srdcového projektu :).

Těšíte se taky tak jako já na první zveřejnění? Dejte mi vědět v komentářích pod příspěvkem :).

Tak a teď už…

Statistiky návštěvnosti

Návštěvnost v lednu 2013

Opět – modře je vyobrazen leden 2013, oranžově prosinec 2012.

Návštěvnost leden 2013

Jak vidíte, leden byl fantastický 🙂 nemůžu se toho obrázku nabažit 🙂

Návštěvnost vzrostla na 3 069 oproti 2 371. Poprvé překonána hranice 3000 návštěv v historii webu :).

Unikátní návštěvníci jsou také rekordní – 1 946 vs. 1 542. Už jsme mohli pokořit i zde linii dvou tisíc 🙂 ale to snad příště.

Počet zobrazených stránek se zvedl na 5 798 vs. 4 046 o 43,3%!

Počet stránek na návštěvu se zvedl o 10,71% na 1,89.

Průměrná doba trvání návštěvy se zvýšila o 32 vteřin – 02:23 vs. 01:51

No a míra opuštění webu klesla jen nepatrně z 73,68 % na 71,23 %.

Počet lidí, kteří se v lednu přihlásili do kurzu optimalizace webových stránek zdarma38. Konverzní poměr je tedy cca 2%.

No prostě úžasná výsledek, už se nemůžu dočkat další měsíční zprávy.

Zdroje návštěvnosti v lednu 2013

Zdroje návštěvnosti v lednu 2013Rozložení návštěvnosti je dobré, přesně tak jak si jej představuji. Nejvíce návštěvníků chodí z vyhledávačů (41,48%), na druhém místě jsou odkazující stránky (37,80%) a na třetím přímé zadání adresy (19,84%). Poslední jsou emailové kampaně (0,88%), ale to je vzhledem k počtu odběratelů e-mailů celkem pochopitelné :).

5 frází, na které přišlo nejvíce návštěvníků z vyhledávání:

 1. panda
 2. obsah
 3. email marketing
 4. úspěšný marketing
 5. copywriting

5 stránek, které přeposlaly nejvíce návštěvníků:

 • marketingnainternetu.cz
 • blog.seolinhart.cz
 • setrimecas.cz
 • tipper.cz
 • imsraz.cz

Ten marketingnainternetu.cz mi pořád vrtá v hlavě hehe :D. Jinak také velký palec nahoru pro projekt ŠetřímeČas.cz, který jsem vám představil v minulém článku :).

Co se bude dít v únoru?

Kromě velkolepé události, kdy se spustí Propagace Na Internetu Podcast (to by vám jako ale mohlo stačit, ne??? :D) pro vás chystám ještě jednu novinku, na kterou se také moc těším, ale to je ještě tajemství – nechte se překvapit.

Přeji si, aby i únor byl rekordním měsícem. A co to znamená pro vás? Výborná návštěvnost znamená, že tady lidé musí být opravdu spokojeni, pro vás to tedy znamená další skvělé informace, novinky a spoustu hodnotných článků… Věřím, že i nadále zůstanete se mnou a že PropagaceNaInternetu.cz stále poroste.

Jaký byl start do nového roku pro vás? A co říkáte na leden na propagaci Na Internetu? Těšíte se na podcasty? Podělte se s námi v komentářích 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

11 komentářů u Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Leden 2013

 1. Petr Vaníček napsal:

  Tak k překonání gratuluju! 🙂

  To já mám za leden taky zářez a to překonání 3000 unikátních návštěvníků. 🙂 Já měsíční zprávy nedělám, ale k dvouletému výročí od založení blogu cca ve 2/3 března je v plánu. 🙂

  • Jakub napsal:

   No tak na tvou zprávu jsem taky moc zvědavý Petře 🙂 už se těším… A děkuji za gratulace 🙂

 2. VladoPt napsal:

  Super, nech sa Ti aj naďalej tak darí, len škoda, že sa tiež dávaš na podcasty, články sú pre mňa ako návštevníka workoholika lepšia voľba, ale novicov, čo majú čas, to istotne neodradí.
  A koľký v rebríčku skončil môj blog? Koľko návštev som Ti preposlal ja?

  • Jakub napsal:

   Ahoj Vlado, neboj, v žádném případě se nebudu s články flákat 🙂 pořád se budu snažit přinášet co nejvíce informací, Podcasty budou spíše bonus ;).
   A ty jsi byl také mezi zajímavými zdroji v první desítce 🙂

 3. Kvasnička Jan napsal:

  Super, jen tak dále Jakube 🙂 Jsem zvědav, kolik lidí přilákají podcasty 🙂

 4. hra napsal:

  Rosteš opravdu hezkým tempem, k návštěvnosti nebo spíše rostoucímu trendu gratuluji. To co je však zajímavé je, že křivka v GA tohoto měsíce krásně kopíruje výkyvy měsíce minulého. Že by denní vlivy (pracovní den x víkend) ?

  • Jakub napsal:

   Už jsem si toho všiml při dřívějších zprávách je to dle mého názoru způsobeno běžným týdenním vytížením, Často se tento proces opakuje 🙂

 5. Pingback: Měsíční Zpráva o Návštěvnosti - Únor 2013 | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!