Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Prosinec 2012

Měsíční zpráva o návštěvnosti

Máme tady leden 2013 a s ním přichází měsíční zpráva o návštěvnosti za poslední měsíc minulého roku – za prosinec roku 2012.

Každý měsíc vypracovávám tyto měsíční zprávy, abych si udržel přehled o tom, jak se návštěvnost tohoto webu vyvíjí, ale také proto, abychom se všichni mohli podívat na to, co na zvýšení návštěvnosti zabírá a co nikoli.

Také tímto způsobem sleduji, co všechno jsem k lepšímu chtěl udělat a udělal, no a co jsem udělat chtěl, ale doposud neudělal :).

Prosinec byl měsícem vánočním, pojďme se podívat, jaký byl pro web Propagace Na Internetu…

Co se událo v prosinci

Ačkoli je prosinec měsícem, kdy se obvykle věnujeme nakupování vánočních dárků a rodině, ani pro svět internetového marketingu nebyl prosinec mrtvým měsícem…

Barcamp

Na začátku měsíce se pořádala skvělá akce přímo v Ostravě. Ano byl tady Barcamp. Spousta bezvadných a chytrých lidí se sjela přímo sem do Ostravy. Celý Barcamp byl napráskaný skvělými přednáškami.

Celý den jsem si naprosto užil a jestli jste tam byli také, tak víte sami :). Barcamp byl naprosto super a jen mě mrzí, že takové akce nejsou častěji…

Podcasty

Jak jsem avizoval v některé z minulých měsíčních zpráv, v prosinci jsem se věnoval přípravě podcastů. Prakticky jsem do podcastů investoval veškerou svou pracovní prosincovou sílu. Úplně první podcast by měl vyjít již teď v lednu 2013. Mám dokonce domluvený rozhovor s jedním hostem, který se vám bude určitě líbit :). Nechte se překvapit…

Dále jsem dostal ještě jeden skvělý nápad, o kterém jsem naprosto přesvědčený, že by se vám opravdu líbil. Ten si ale nechám prozatím pro sebe :).

Vánoční dárek pro čtenáře Propagace Na Internetu

I já jsem si pro vás připravil nějaké dárky. Pokud jste se přihlásili, mohli jste vyhrát jednu ze tří knížek „50 způsobů jak získat zpětný odkaz“, které jsem zakoupil od Michala Kubíčka. Výherci se stali Michal, Milan a Pavel. Ještě jednou tímto gratuluji ;).

Santa Claus

A také jsem si trošku zahrál na Santu a nahrál jsem pro vás video, na které se můžete podívat zde :).

No ale už se pojďme podívat na statistiky návštěvnosti…

Statistiky návštěvnosti

Návštěvnost v prosinci 2012

Modře je vyobrazen prosinec, oranžově listopad 2012…

Návštěvnost v prosinci 2012

Prosinec byl v mírném poklesu, ale ne až tolik, jak jsem očekával. Díky Vánocům jsem očekával mnohem výraznější pokles v návštěvnosti.

Celkové návštěvy poklesly na 2,371 oproti 2,433.

Unikátní návštěvy spadly na 1,542 z 1,631.

Počet zobrazených stránek se snížil z 4,434 na 4,046.

Počet stránek na návštěvu byl v prosinci 1.71.

Průměrná doba strávená na webu 1 minuta a 51 vteřin.

A Bounce Rate (míra opuštění) 73.68%.

Jak můžete vidět, přestože jsou všechna čísla červená, není to zas tak hrozné, jak by se od prosince dalo čekat.

Zdroje návštěvnosti v prosinci 2012

Zdroje návštěvnosti v prosinci 2012V prosinci návštěvnost z odkazujících stránek převýšila návštěvnost z vyhledávačů. Klíčové fráze jsou sice krásné (viz níže), ale přesto se budu muset na vyhledávání začít soustředit trošku více. Chci totiž, aby vždy přicházelo nejvíce návštěvníků z vyhledávání. Ve vyhledávačích je totiž obrovský potenciál…

5 frází, na které přišlo nejvíce návštěvníků z vyhledávání:

 1. obsah
 2. panda
 3. email marketing
 4. sociální sítě
 5. klíčová slova

Byl jsem opravdu překvapený, když jsem tyto fráze viděl na předních příčkách. Samá pěkná klíčová sousloví :). Jen tak dále, jen tak dále…

5 webových stránek, které poslaly nejvíce návštěvníků:

 1. blog.seolinhart.cz
 2. marketingnainternetu.cz
 3. linki.cz
 4. tipper.cz
 5. 404m.com

Honza se díky rozhovoru pěkně vyšvihl a přeposlal mi ze svého blogu spoustu návštěvníků. Ale ostatní bych také neměl opomenout :). Zejména mi pořád hlava nebere webové stránky marketingnainternetu.cz. Pořád na předních příčkách… Přitom se tam nic moc neděje (spíš nic než moc :D).

Co se bude dít v lednu

V lednu byste se měli konečně dočkat první epizody tak dlouho slibovaného podcastu Propagace Na Internetu. Všechno se chystá, zařizuje a domlouvá, takže pevně věřím, že již nyní v tomto měsící opravdu první epizoda vyrazí do světa. Kromě toho ve volném čase přemýšlím nad dalším (prozatím tajným) projektem, který by se vám moc líbil také :). No ale nebudu předbíhat, dokud válčím s podcastem :D.

Chystám pro vás také v nejbližší době roční zprávu o návštěvnosti, kde se podíváme, co jsem se naučil v roce 2012 a co si z toho můžete odnést i vy…

Jaký byl závěr minulého roku pro vás? Podělte se s námi v komentářích 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

1 komentář u Měsíční Zpráva o Návštěvnosti – Prosinec 2012

 1. Pingback: Proč Jsem Vděčný Roku 2012 za to, Že Byl a za to, Jaký Byl | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!