Proč Jsem Vděčný Roku 2012 za to, Že Byl a za to, Jaký Byl

Propagace Na Internetu v roce 2012

Je rok 2013 a už máme za sebou i poslední měsíční zprávu o návštěvnosti z minulého roku. Minulý rok je tedy definitivně za námi a my pokračujeme dál. Nežijeme v minulosti ani v budoucnosti, žijeme právě teď.

To ale v žádném případě neznamená, že se za minulostí neohlédneme. Každý z nás má ve své minulosti něco, na co velmi rád vzpomíná. Rok 2012 byl fantastický a já jsem strašně rád, že jsem jej prožil tak, jak jsem jej prožil.

Rok 2012 mi totiž mnohé dal. A právě o tom, jak jsem se za celý rok posunul dále, právě o tom bude dnešní článek. Není to o vychloubání…

Je to o tom, že jsem udělal ty správné kroky tím správným směrem… a to je důležité.

A to bych rád předal všem čtenářům propagace na internetu. Dělejte ty správné kroky správným směrem…

Co byly nejvýznamnější události v roce 2012 pro mě a které mě nakoply kupředu?

V roce 2011 jsem úspěšně spustil projekt Propagace Na Internetu. Rozhodl jsem se všechny své poznatky, studie a zkušenosti předávat dál. Hlavně proto, že v tehdejší době příliš kvalitních zdrojů nebylo. Studoval jsem na zahraničních webových stránkách a poznatky uplatňoval na svých projektech.

Například jedním z mých projektů, jak jistě všichni víte, jsou Bazary Měšec. Webové stránky jsem si vzal do parády a jen díky pár hodinám, které jsem si vyšetřil a investoval do rozvoje webu, návštěvnost narostla o tisíce procent. Denně dostáváme mnoho dotazů a uzavíráme spoustu obchodů díky našim funkčním a kvalitním webovým stránkám.

Ale až do roku 2012 jsem žil více méně jen a pouze na internetu. Neznal jsem prakticky nikoho, s kým bych si mohl sednout a popovídat si. Neznal jsem osobně nikoho, kdo by měl s internetem a podnikáním na internetu alespoň nějaké zkušenosti.

Návštěva USA

Hned na začátku roku (v únoru) jsem se odebral do USA. Strávil jsem tam 3 měsíce se svým bratrem a čerstvě narozeným synovcem. Můj synovec je naprosto úžasný a co říct… Roste neuvěřitelně rychle :).

Kromě toho jsem se ale v USA snažil pochytat co nejvíce zkušeností a nových nápadů. Sledoval jsem tamější reklamní a marketingové techniky a věnoval se z velké části plánování rozvoji projektu Propagace Na Internetu. PNI je moje srdcová záležitost a chci, aby tento projekt fungoval hodně dlouhou dobu a pomohl co možná nejvíce lidem.

Meeting with Pat Flynn

Zlomovým bodem však bylo setkání se známým internetovým podnikatelem a blogerem, Patrickem Flynnem. Když jsem s ním seděl na terase kavárny Starbucks a bavili jsme se o jeho a mém internetovém působení, pochopil jsem, že izolovaně prostě existovat nemohu. Musím po návratu do ČR najít lidi s podobnými zájmy a podobnými cíli.

Rozhovor s Patem byl jednou z nejvíce motivujících věcí za celou dobu mého internetového života. Po návratu do ČR jsem se tedy pustil do zkoumání komunit, které se o tuto problematiku zajímají a…

Moje první účast na srazu

Webtrh sraz Olomouc 4.5.2012

…zúčastnil jsem se srazu, který se tenkrát ještě nazýval „sraz Webtrhu“.

Tento sraz byl dalším zlomovým okamžikem mého internetového působení. Nejenže jsem se na tomto srazu osobně setkal se spoustou lidí, které jsem již znal z internetu (komentovali na webu PNI, nebo jsem já četl a komentoval na jejich), ale setkal jsem se s novými lidmi, kteří se postupně stali mými velmi dobrými přáteli.

Ať se Webtrh ubírá/ubíral jakýmkoli směrem, za tento sraz jsem mu velmi vděčný a nedokážu ani popsat, jak moc mi v mém růstu toto „první setkání“ pomohlo.

Internet Marketing Sraz

Ještě předtím, než jsem na sraz Webtržníků vyrazil, jsem zkoumal českou internetovou scénu obecně. Z USA jsem byl nabitý touhou setkávat se se stejně zaměřenými lidmi. Jenže kromě nějakých Barcampů a Pubcampů (které se ještě v drtivé většině případů odehrávaly v Praze) a výše zmíněného srazu Webtržníků v Olomouci, jsem nic jiného nenašel.

A tak jsem již před návštěvou Olomouckého srazu přemýšlel nad tím, že bych mohl organizovat podobná setkání přímo v Ostravě. No nebylo by to fantastické setkávat se s těmito lidmi pravidelně a vzájemně si vyměňovat zkušenosti a nápady?

Sraz Webtržníků mě jen ubezpěčil v tom, že jsem se dal na správnou cestu. Sraz Webtrhu se konal 4.5.2012 a já jsem měl již 8.5.2012 hotový a připravený projekt Internet Marketing Sraz. První setkání se konalo 29.5.2012 a účast byla fantastická.

Internet Marketing Sraz

Má původní představa byla, že si tak s pěti lidmi sedneme každý měsíc na kávičku a popovídáme si o internetovém podnikání.

IMSraz však velmi rychle překonal mé představy a při stabilní účasti 20 lidí jsem se rozhodl, že je třeba jej pojmout trochu jinak. Na každém Internet Marketing Srazu tedy pořádáme nějakou přednášku a snažíme se pomoci všichni sobě navzájem. Je to úžasná parta lidí a jsem neskutečně hrdý na to, jak se IMSraz vyvíjí.

Nové kontakty, noví přátelé…

Díky setkávání se s lidmi na Internet Marketing Srazech a NetSrazech (jak se přejmenovaly srazy Webtržníků), jsem se setkal s opravdu velkým množstvím lidí. S mohými jsme se stali dobrými přáteli a setkáváme se ještě častěji, než jen na „pracovních“ akcích.

Nejdůležitější jsou vždy lidé, kteří jsou kolem vás. Vaši přátelé z vás dělají to, co jste a já jsem hrdý na to, jaké mám přátele.

PNI se pořád vyvíjí a pořád roste

Když jsem zakládal projekt PNI, doufal jsem, že u toho opravdu vydržím a že tento projekt neskončí mezi ostatními „nedotaženými do konce“. Stanovil jsem si, že každé pondělí a pátek budu zveřejňovat kvalitní článek. A i když jsem v začátku byl trochu na pochybách, jsem na sebe hrdý, že jsem to opravdu dodržel a že tak funguji i dnes. Za chvíli oslaví Propagace Na Internetu své druhé narozeniny.

Na webových stránkách neustále pracuji, pořád studuji a zveřejňuji články. Udělal jsem také menší redesign, který pobyt vám, návštěvníkům, ještě zpříjemnil (alespoň pevně doufám :D).

Návštěvnost je dostupná v každé měsíční zprávě. I když čas od času ve zprávě remcám, že je návštěvnost v poklesu a podobně, v globálním pohledu PNI roste a já jsem za to moc rád. Jsem šťastný za to, že sem chodíte a že jste tady se mnou 🙂.

Níže vidíte screenshot, jaká byla návštěvnost v roce 2012 oproti roku 2011:

Návštěvnost 2012 a 2011Nárůst oproti roku 2011 je krásný.

A bude se vyvíjet a růst i nadále…

Články to nekončí.

Nejen, že bude web PNI pokračovat i nadále, stále mám spoustu věcí, které chci zrealizovat a které zrealizuji. Čas je sice opravdu omezená komodita a den co den s jejím nedostatkem bojuji, s PNI mám však ještě mnoho plánů, které uskutečním.

Ať už se jedná o Podcasty, krátké videovstupy, nebo rozsáhlejší projekty jako elektronické knihy či kurzy, PNI má před sebou ještě velkou budoucnost.

A doufám, že tady budete i nadále se mnou…

A doufám, že rok 2013 bude pro mě i pro vás ještě mnohem lepší, než jaký byl rok 2012…

Bez vás – čtenářů by však PNI nebyla tím čím je a tak ten největší dík patří vám 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

7 komentářů u Proč Jsem Vděčný Roku 2012 za to, Že Byl a za to, Jaký Byl

  1. Radek napsal:

    Gratuluju k úspěchům jak tady na blogu, tak i jinde. Pamatuju si jak blog začínal a je to opravdu kus dobře odvedené práce, hlavně na obsahu je to vidět. Já na Seopizze bych to chtěl taky dost rozšířit, ale zatím se pořád musím věnovat hlavní práci a na blogování tolik času jako ty nemám :/

    • Jakub napsal:

      No Radku neboj – já musím také chodit do své „hlavní práce“. Je to jen o tom, že vím, kam chci web dovést a snažím se na tom pracovat. Ve skutečnosti mi má hlavní práce sebere opravdu hodně času. Proto se PNI nerozvíjí takovým tempem, jak bych si představoval…

  2. Kvasnička Jan napsal:

    Super shrnutí! Už se těším na další srazy a doufám, že časově na tom budeš lépe a budeš se moct věnovat všemu, čemu chceš. Tento rok u tebe bude jedna velká změna, tak snad vše zvládnete 🙂
    PS: Zapomněl jsi na jednotku nákupu: jedno kradené 🙂

    • Jakub napsal:

      AHoj Honzo 😀 díky za komentář, ty vždycky dokážeš zvednout náladu :D. Také doufám, že se trošku vymaním z tohoto časového presu. Taky mi ten relax docela začíná chybět. Jinak neboj, všechno se zvládne a tento web a další internetové projekty v žádném případě nešoupnu pod koberec 😉

  3. Milan napsal:

    Jen takový zvídavý dotaz, už dlouho jsem se na to chtěl zeptat – proč píšeš všechna slova v nadpisech s velkým písmenem na začátku? 🙂

    • Jakub napsal:

      Ahoj Milane, no toto je docela dost diskutované téma 🙂 v angličtině se totiž píší kapitálky na začátku slov v nadpisech. No a já když jsem začínal, tak jsem to začal používat také. Přestože to podle české gramatiky není správně, mé nadpisy jsou jiné než ostatní a tak například na Twitteru, emailu, facebooku nebo kdekoli jinde čtenáři okamžitě poznají, že se jedná o můj článek. A také si myslím, že psychologicky je tak nadpis poutavější a důraznější 🙂

  4. David Lörincz napsal:

    Díky za články v roce 2012 a už teď se těším na ty v roce 2013. I na slíbený rozhovor 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!