Moje Cesta za Oceán aneb Shrnutí Návštěvy v USA

Moje Cesta za Oceán aneb Shrnutí Návštěvy v USA

Čtete pravidelně webové stránky Propagace Na Internetu?

Pak určitě víte, že jsem poslední tři měsíce (od 1.2. do 20.4.2012) strávil v USA. Byl jsem na takové služební dovolené. Cílem bylo:

 • Strávil pár chvil s bratrem, který v Kalifornii žije již deset let, a který se svou manželkou přivedli na svět nového člena rodiny.
 • Nakoupit zajímavé zboží pro naše Bazary Měšec sídlící v centru Ostravy.
 • Setkat se se svými vzory, se kterými už po několik let prožívám jejich každodenní radosti i strasti, a od kterých jsem se toho mnoho naučil.
 • Pochytit co nejvíce inspirace, kterou uplatním ve svém profesním i osobním životě.

A jak nakonec můj výlet do USA dopadl? Podařilo se mi navštívit (pro mě) velmi zajímavá místa a setkat se s velmi zajímavými lidmi (ano s Patem také :)). No a o tom bude dnešní článek…

Rodina a „bazarovská“ služební cesta

První měsíc jsme byli všichni pěkně po hromadě, novorozeně bylo naprosto fantastické 🙂 a je až k neuvěření, jak ten mrňous za pouhé tři měsíce vyrostl.

Skupinové foto - chlapi na výletě

První měsíc jsme tedy strávili tak, že jsme se věnovali hlavně sobě navzájem a zároveň cestovali po okolí a navštěvovali nejrůznější obchůdky a obchody s použitým zbožím a starožitnostmi.

Po týdnu za námi ještě dorazil i náš blízký rodinný přitel (znám jako Machrhoumr – www.machrhoumr.cz), který se také dost angažuje na internetu a má také svůj bazar. Výlety byly tedy hned veselejší :). V Las Vegas jsme také navštívili pawn shop (zastavárnu), ve které natáčejí oblíbený seriál Pawn Shop Stars. Kromě toho jsme také patřičně oslavili narození malého mrňouse :).

To by bylo stručné shrnutí rodinné a bazarovské stránky výletu a teď už k tomu, co vás všechny zajímá nejvíce….

Snaha kontaktovat Pata Flynna

Sídlo společnosti Apple

Ihned po příletu do USA jsem napsal Patovi e-mail a byl jsem opravdu zklamaný, že mi neodpověděl. Po 14 dnech jsem se rozhodl napsat druhý e-mail. Zase nic…

Náhodou jsem nakoukl do složky „spam a viry“ a ejhle – čekaly tam na mě dva e-maily od Pata. První, ve kterém mi psal, že se můžeme sejít a ptal se kde bydlím. Psal také, že brzy pujde k zubaři na vytrhnutí zubu a potom že bude muset být doma a léčit se. No a ve druhém e-mailu mě informoval o tom, že byl právě na operaci a že jen leží v posteli a léčí se…

Promarnil jsem jedinečnou šanci setkat se s Paten Flynnem a blížil se čas, kdy jsme se měli společně vrátit do ČR.

Nakonec jsem se však rozhodl zůstat a rodina odjela beze mě… Na elektronické vízum mohu ve státech zůstat až tři měsíce a tak jsem se rozhodl, že tuto dobu využiju na maximum

Znovu jsem se dohodl s Patem a dohodli jsme se na konkrétní datum, hodinu i místo – bylo to 18.4. v 1 hodinu ve Starbucksu v San Diegu. Ano – pouhé dva dny před mým odletem. Měl jsem obavy, že to Pat na poslední chvíli zruší a já už nebudu mít další pokus…

No ale mezi tím se ještě udály další významné události 🙂

Návštěva Silicon Valley

Sídlo společnosti Google

Udělali jsme si výlet a navštívili jsme sídla třech nejzajímavějších společností…

Nejdříve jsme navštívili adresu 1 Infinite Loop – sídlo a ředitelství Apple (obrázek výše). Byl to úžasný zážitek. Také jsme navštívili sídla Googlu a Facebooku – byla to opravdu paráda :).

Setkání s Maren Kate

Setkání s Maren Kate

V San Franciscu se mi podařilo setkat se s Maren Kate (jejíž blog čtu také velmi rád) – byla to taková neplánovaná schůzka, kdy jsem Maren napsal e-mail s tím, že jsem právě v San Franciscu a kdyby to bylo možné, že bych se s ní na druhý den moc rád setkal. A ona souhlasila a udělala si na mě čas.

Sešli jsme se v kavárně a potom mě Maren vzala a ukázala mi svou kancelář. Setkat se osobně s někým, jehož blog už léta čtete – paráda :).

Maren je velmi milá a ve skutečnosti je ještě krásnější, než na svých videích.

Setkání s Patem Flynnem

Setkání s Patem Flynnem

Týden před naším plánovaným setkáním jsem ještě odeslal Patovi potvrzující e-mail a s hrůzou jsem očekával něco jako „Sorry, I can’t make it“ nebo něco podobného. Pat mi však ještě ten den odepsal, že má setkání stále v kalendáři, počítá s ním a těší se  🙂

Takže jsem 18.4.2012 vyrazil do San Diega.

S Patem jsme seděli téměř dvě hodiny a celou dobu jsme se bavili o jeho i mé činnosti na internetu. Bezvadně jsme si popovídali a bylo to neskutečně motivující a dodalo mi to další spoustu energie.

Často ze všech stran jen poslouchám, kolik do toho investuji času, snahy a obětování a na oplátku dostávám jen velmi krutou mzdu podobající se čínským továrnám a čas od času nějaký ten ždibec uznání… Tyto řeči okolí jsou dost demotivující.

Naopak rozhovor s Patem mi dodal opět spoustu energie pokračovat v tom, co dělám :). Zase jsem se dostal do toho správného myšlenkového nasazení a uvědomil si, že to dělám proto, abych se měl v budoucnu dobře. Protože přesně tak, jak praví Patův slogan „Work hard now, so you can sit back and reap the benefits later…“

A také pro vás mám od Pata malé překvapení:

Co říkáte? No není to super? 🙂

Umí čínské restaurace věštit budoucnost? 🙂

Čínská štěstíčka

Jestli jste byli někdy v pravé čínské restauraci (nebo ji třeba viděli v TV), pak víte, že ke každému jídlu dostanete tzv. „štěstíčko“. Dostanete sušenku, po jejímž rozbalení najdete lísteček se vzkazem.

Zatímco můj bratr si neustále tahal lístečky „nemastné neslané“, já měl vždy štěstí (a to je rozdával vždy on :D). Podívejte se na fotku všech mých lístečků pohromadě…

Pokaždé mi takový lísteček udělal radost :). Věřím, že je každý strůjcem svého štěstí, ale tohle potěšilo…

Něco málo z inspirace v USA

Eat it & Tweet it…

Eat it & Tweet it

Ve fast foodu jsme viděli u pokladny tuto cedulku. Pokud si dáte něco k jídlu a zároveň pošlete Tweet, že si právě dáváte na daném místě jídlo, dostanete určitou slevu.

Skvělá reklama za dostupné peníze. Každý, kdo si dá jídlo, pošle informaci všem svým přátelům (v případě Facebooku) nebo followerům (v případě Twitteru).

Tohle se mi velmi zalíbilo, technicky to není vůbec náročné a efekt může být opravdu znatelný…

SMS VIP number

Podobně jako v případě „Eat it and Tweet it“ dostanete slevu, pokud odešlete sms na dané číslo. Odesláním sms souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Následně vám na váš telefon budou chodit informace o různých pořádaných akcích, slevách a podobně.

Tohle se dá využít mnoha způsoby – můžete například odeslat i určitý text, podle kterého budete zařazeni do příslušné kategorie – například vás zajímají informace o mobilních telefonech, tak budete dostávat sms zprávy s těmito informacemi a podobně.

SMS zprávy jsou dnes velmi levné a jejich účinnost může být také vysoká. Pokud vám totiž zákazník své telefonní číslo dá, nejspíš má o tyto informace zájem. A není nic osobnějšího, než číslo mobilního telefonu…

QR kódy

QR kódy jsou v USA velmi rozšířené. Jsou téměř na každé reklamní ceduli. Přitom QR kód obsahuje v drtivé většině případů jen url adresu. Tato url adresa je ovšem cílená na konkrétní nabídku – například denní nabídky. Pokud vaši zákazníci používají chytré telefony, které dokáží daný QR kód naskenovat, je to mnohem snažší, než na ceduli psát www.propagacenainternetu.cz/darek-pro-zakazniky. Tuto adresu si nikdo přepisovat nebude, QR kód je tedy mnohem praktičtější.

Wait marketing

Firmy se snaží co nejefektivněji využívat tzv. „wait marketing“. Tedy kdekoli váš potenciální zákazník na něco čeká – na jídlo, ve frontě na lístky a podobně, vždy se snažte svého zákazníka něčím zaujmout. Předat mu nějakou informaci, která z něj udělá vašeho zákazníka, nebo s ním alespoň naváže nějaký kontakt.

Mobilní marketing

Mobilní marketing je něco, co ještě v České republice není příliš „funkční“. Do mobilního marketingu spadá vše, co vytváří kontakt s vašim zákazníkem skrze mobilní zařízení, například telefony. Ať už jsou to aplikace, které jej informují o dnešní skvělé nabídce v jeho oblíbeném obchodě, nebo oblíbená restaurace, která vám zašle denní menu, když se příblížíte na určitou vzdálenost.

V USA funguje vše úplně jinak, pokud máte chytrý mobilní telefon, stačí si zadat (nebo poprosit Siri :)) na co máte chuť, nebo co právě sháníte a váš telefon už se o vše postará.

Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než se všechno pořádně rozjede u nás…

Tell us on Twitter with #???

Twitter a Facebook v Americe nejsou „jen“ sociální sítě, na kterých komunikujete s přáteli a kolegy. Facebook i Twitter je integrován všude. V televizních reklamách, večerních show, seriálech, představeních, diskuzích. Často v TV slyšíte, podělte se s námi o informace na twitteru a použijte značku #neco. Napište nám svůj názor na ??? se značkou #???.

Firmy, vláda a celá společnost už pochopila, že pomocí sociálních sítí lze komunikovat snad nejsnáze…

I ve večerních zprávách jsem velmi často vídával screenshoty Tweetů a statusů na Facebooku. Amerika vnímá sociální sítě jako skutečný komunikační kanál, nikoli jen jako formu zábavy… A to se mi opravdu líbilo…

Závěr

Návštěva USA na 3 měsíce byla úžasná, kromě toho se jaksi „vnořit“ do tamějšího života bylo také v mnohém poučné. Ovšem mělo to i stinné stránky…

V jedné chvíli jsem měl až 10kg nahoru – na čemž už samozřejmě pracuji a pozvolna se vracím na svou normální váhu 🙂

Bydlel jsem v jedné z nejbohatších oblastí na světě. Viděl mnoho úspěšných lidí, mnoho drahých domů i aut. V takové chvíli si uvědomíte, že je před vámi ještě opravdu dlouhá a náročná cesta, vidíte však také, kolik lidí už to dokázalo a hlavně – že to jde!

Návštěva USA mě stála spoustu peněz, ale opravdu to stálo za to, mnoho jsem se naučil a měl jsem dost času na to, abych si uvědomil, kam chci tento web dotáhnout.

Teď už je potřeba na tom jen pracovat 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

26 komentářů u Moje Cesta za Oceán aneb Shrnutí Návštěvy v USA

 1. Richard napsal:

  Video super :)) a zbytek článku taky zajímavý 😉

 2. Martin napsal:

  Najprv som si myslel, že ten článok pre mňa nebude zaujímavý, ale vtiahol ma do deja 🙂

  • Jakub napsal:

   Zdravím Martine, no dal jsem si na tom záležet, aby ten článek byl zajímavý pro každého, aby to nebylo jen nudné vykládání o výletě, jakých jsou na internetu miliony 🙂

 3. machrhoumr napsal:

  Ups, zase jsi mě předběhl.
  Každopádně velké díky za zmínku, určitě napravím. A taky jsem ti chtěl napsat :))), že to je první článek, který jsem přečetl celý :))).

  Obrovské díky za „americkou pomoc“ (překlady, toulání se po večerech, nakupování na blešáku, hraní ve Vegas) a přeji aby se ti sny a přání plnili ještě jednodušeji, rychleji a aby jsi to někam s touto stránkou dotáhl dál.

  Velká gratulace k tvým plánovaným a uskutečněným setkáním!!!

 4. LukasP napsal:

  Paráda, jeden z nejzajímavějších článků na tomto webu a to, že se ti povede setkat s Patem jsem fakt nečekal 🙂 Jak na tebe působí jako člověk?Nechystáš nějakej článek o vašem rozhovoru?

  • Jakub napsal:

   Díky moc Lukáši, popravdě jsem měl taky docela nahnáno, že se z toho Pat bude chtít nějak vykroutit, ale nakonec naštěstí vše dopadlo dobře. Nad článkem přímo o Patovi a našem rozhovoru jsem nepřemýšlel (doteď :)), ale zkusím napsat vše zajímavé, o čem jsme se bavili a kdyžtak „neplánovaný“ článek napíšu :).

   Mám ale ještě v plánu napsat tento článek v Angličtině, aby si jej mohli přečíst Pat i Maren, když jsou středem pozornosti 🙂

 5. mouseho napsal:

  Odkaz na článek jsem našel díky postu Pata na FB dnes ráno… Trochu jsem proletěl i blog a už jsi v RSS.;)
  Gratulace k setkáním, díky za dva další zajímavé blogy a přeju hodně štěstí, vytrvalosti a odolnosti vůči negativnímu okolí – já vždycky říkám: „Mám sen a i když třeba blbě, něco dělám ( narozdíl od jiných ), abych ho uskutečnil.“

  • Jakub napsal:

   Díky moc Lukáši 🙂 mám stejný mindset 🙂 . Divil jsem se, že Pat článek našel a postnul o něm na facebooku, když je v češtině hehe 🙂 (plánuji totiž článek přepsat do angličtiny, aby mu rozuměl a mohl si jej přečíst on i Maren 🙂

   Jinak jsem se díval na tvůj project English Coffee Ostrava a velmi rád bych se k Vám přidal, pokud by to bylo možné 🙂

   • mouseho napsal:

    No, když si udělal na Tebe čas, pak nalezení článku už muselo být hračkou.;) Osobně mě hodně překvapilo, že se „ukázal“ a vyšetřil čas na kafe. To by se u nás asi nestalo.:D

    English Coffee Ostrava je veřejná akce, může přijít kdokoliv. Scházíme se každý čtvrtek v 18:00 na střídačku buď v centru nebo v Porubě. Právě dnes budeme v Porubě v El Amigo Muerto. Dnešní event vypadá, že se nás sleze max. 4, ale spousta lidí se nepřihlašuje ( na FB nebo srazy.info ) a prostě přijde… Pokud budeš mít čas a chuť, určitě přijď! Věřím, že najdeme společnou řeč a ještě procvičíme angličtinu.;) Těším se! L

 6. Marcel Čvančara napsal:

  Ahoj Kubo,přečetl jsem si tvůj článek a hodně mě pomohl k zamyšlení.Co všechno se děje kolem a jak toho správně a efektivně využít v budoucnosti.Inspirativní a poučné.Snad bude příležitost si o tom více popovídat,až se třeba setkáme. Marcel

 7. Turek napsal:

  Moc pěkně sepsáno, super postřehy zážitky.
  Vidím že si chceš nabourat návštěvnost trafficem z AJ hovořicích zemí.

  • Jakub napsal:

   No ono to mělo být hlavně pro Pata a Maren 🙂 tohle jsem opravdu nečekal 😀 ale je to fantastické 🙂

 8. Petr napsal:

  Moc pěkný článek a zkušenosti k nezaplacení 🙂

  • Jakub napsal:

   Čauky Petře, díky za pochvalu článku 🙂 ano – zkušenosti byly opravdu k nezaplacení 🙂 však pokecáme až se vrátíš z Mnichova 😉

 9. Čau, super článek, gratuluji k výletu. Do USA jsem vždycky chtěl. Američani jsou super co se týče marketingu. Už dlouhou dobu mě štve české omezené myšlení. Těším se až taky odletím do USA 🙂

 10. Pingback: Měsíční Zpráva o Návštěvnosti - Květen 2012 | Propagace na internetu

 11. Pingback: QR kódy jako moderní způsob propagace | Propagace na internetu

 12. Pingback: Bez práce nejsou koláče | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!