„Pat style“?

"Pat style"U měsíční zprávy o návštěvnosti za prosinec 2011 se objevilo v komentářích několik poznámek na „Pat style„.

No několik… Ty poznámky byly celkem dvě, a jednu jsem musel odstranit, protože autor komentáře namísto svého jména použil klíčové slovo (což je proti pravidlům komentářů na tomto webu a tyto komentáře jsou okamžitě mazány) :(.

Vraťme se ale k tomu zmíněnému „Pat style„. Pat Flynn je velmi uznávaný a oblíbený blogger, takže jsem velmi rád, pokud se vám PNI jeví jako „Pat style“ 🙂

Pro ty, kteří neví o čem je řeč, si uděláme kratičký úvod…

Kdo je Pat?

Pat style“ je směřován na blog www.smartpassiveincome.com, který provozuje Pat Flynn, internetový podnikatel ze San Diega, Californie. Blog vznikl v říjnu roku 2008 a Pat píše o své pouti podnikáním na internetu.

Pat každý měsíc na svém blogu zveřejňuje měsíční zprávu o svých příjmech tzv. „monthly income report„, ve které detailně analyzuje uplynulý měsíc, odkud penízky přicházejí a podobně.

Patův blog čtu od poloviny roku 2009, kdy jsem se k němu jakousi náhodou proklikal skrze různé odkazy. Pat je pro mě neskutečně inspirativní člověk.

Natolik mě zaujal, že jsem si našel jeho první článek a od prvního článku jsem se pročetl blogem až do konce. Ono toho tenkrát nebylo ještě tak moc, takže jsem měl asi za měsíc přečtené všechny jeho články a pak už jsem četl jen ty nově vydané (které čtu dodnes).

SPI je jeden z mála blogů, na kterých si nenechám uniknout ani jediný článek.

Jaký Pat je a co tedy vnímám já jako „Pat style“?

Pat se při svém podnikání na internetu drží následujících zásad:

 • Pomáhat svým čtenářům.
 • Zveřejňovat jen hodnotné informace.
 • Být naprosto otevřený a „průhledný“ (transparent).
 • Výdělek není na prvním místě.

Blog SmartPassiveIncome.com beží již pátým kalendářním rokem, takže by se toho o Patovi dalo napsat opravdu hodně, ale myslím, že pro představu by to mohlo stačit.

Co naopak jako „Pat style“ nevidím?

Vzhledem k tomu, že se tyto poznámky objevili pod měsíční zprávou o návštěvnosti, hádám, že to bylo myšleno právě díky těmto měsíčním zprávám.

Patovy měsíční zprávy však nejsou výjimečné svou periodičností, ale tím, že se jako jeden z prvních nebál ukázat své příjmy.

Pokud by měl být tento web kvůli svým měsíčním zprávám o návštěvnosti přirovnáván k někomu jinému, asi by nejvhodnějším kandidátem byl „Corbett style„. Corbett Barr provozuje blog thinktraffic.net, na kterém píše o tom jak zýšit návštěvnost webu a také píše měsíční zprávy – tzv. „monthly traffic reports“. I tento web má však jiný „style“ než PNI.

Závěr

Smazaný komentář pravil:

Další člověk, co se nechal významně inspirovat Patem.  Ale proč ne, pro čtenáře jedině dobře.

Škoda, že se autor nepodepsal, tento komentář bych opravdu rád pod měsíční zprávou měl 🙂

„Pat style“ u mě v základu znamená poskytovat užitečné a hodnotné informace. Tímto mě Pat opravdu inspirovat a jsem rád, že se mi to daří 🙂

Co vnímáte jak „Pat style“ vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

5 komentářů u „Pat style“?

 1. Pavel napsal:

  Za „Pat style“ považuju spíš tu formu, např. „Vážím si každého návštěvníka a každé vaší vteřiny, kterou na těchto webových stránkách strávíte a proto jsem si celý uplynulý rok dával záležet na tom, aby články zde byly kvalitní a informačně hodnotné a slibuji, že o totéž se budu snažit celý rok 2012 :)“

  Nebo nazývat tento web PNI 🙂

  Číst si Pata a pak tebe je úsměvné, ten styl je prostě stejný.

  • Jakub napsal:

   Zdravím Pavle, v tom případě mohu do budoucna popřát jen spoustu zábavy a úsměvů při čtení webu PNI, styl měnit nehodlám 😉

 2. Richard napsal:

  U Pata mám jako u mála (hlavně) zahraničních blogů takového zaměření pocit, že se opravdu chce podělit a ne mi jen prodat další zbytečný ebook z clicbank nebo premium WP plugin apod…

  • Jakub napsal:

   A to je podle mě další tzv. „Pat style“, ze kterého by si měla spousta lidí vzít příklad. V prvé řadě pomoci a ne cpát návštěvníkům horem dolem co se dá.
   A když už něco prodávat, tak jen to, co návštěvníkům usnadní práci či pomůže vyřešit jejich problém.
   Díky za komentář Richarde 🙂

 3. Pingback: Seznam Webových Stránek, které Nesmí Uniknout Vaší Čtečce | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!