PNI se vrací, co se bude dít?

Úpravy na PNI

Propagace Na Internetu byla ve “stázi” docela dlouhou dobu. Jasně – nebyly to miliony let jako v Davevově případě v Červeném trpaslíkovi, ale přeci…

Spousta věcí se změnila…

To je asi to nejhorší, s čím tak nějak nejvíce bojuji :). Ono není až takový problém do toho skočit a začít zase psát články. Mnohem náročnější je dát tomu nějakou rozumnou formu… Kolik jen bylo úprav algoritmů Google od té doby, co zde 21.6.2013 vyšel poslední článek.

Jaký je aktuální přístup k uživatelské použitelnosti, jak se pracuje dnes se sociálními sítěmi, co e-mail marketing, budování zpětných odkazů a podobně?

To je asi to nejnáročnější – dohnat celou tu dobu a sjednotit aktuální informace tak, aby byla PNI zase aktuálním a hodnotným zdrojem informací.

O čem se ve článku dozvíte? Co všechno se dočká změn?

 • Nový start – nová bod „0“
 • E-mailový kurz
 • E-booky
 • Podcasty
 • a další…

Zde je můj bojový plán…

Nový start – nový bod „0“

Bude to pořádná dřina, ale plánuji postupně zpracovat článek pro každé odvětví. Prozatím mám v plánu tyto:

 • on-page optimalizace webových stránek
 • linkbuilding – budování zpětných odkazů
 • tvorba obsahu
 • affiliate marketing (samozřejmě z pohledu provozovatele)
 • e-mail marketing
 • sociální sítě (převážně Facebook)

PS: Pokud máte návrh na nějakou další oblast, ze které byste se rádi dozvěděli více, neváhejte a napište mi do komentáře pod článkem.

Vzhledem k tomu, že každý obor je dosti rozsáhlý, vemu si na každý tento článek k sobě specialistu, který se právě tomuto oboru věnuje a který mi pomůže s tím, aby byl článek opravdu kvalitní a shrnoval aktuální trendy a nejlépe fungující techniky v dané oblasti.

Každého poprosím o to, aby mi pomohl zpracovat co nejdokonalejší článek na to, jak vše v daném oboru aktuálně funguje ať vy všichni, čtenáři PNI, máte z čeho vycházet.

E-mailový kurz

E-mailový kurz měl velký úspěch a od spousty lidí jsem dostával moc pěkné e-maily s poděkováním za informace, které jsou v něm obsažené. Nicméně i tento e-mailový kurz zestárl a je potřeba jej trochu přepracovat.

I když jsem se vždy snažil psát takové informace, které budou aktuální i za několik let a přesto, že informace, které v e-mailovém kurzu jsou, jsou aktuální i dnes, přesto bych některé věci napsal jinak a některým věcem věnoval více pozornosti.

Takže i celý e-mailový kurz se bude těšit aktualizaci.

A nejen to…

Nejen, že celý kurz předělám, ale také změním provozovatele. Jak všichni víte, celou dobu jsem používal službu SmartEmailing. To proto, že to byl vynikající nástroj, cenově i kvalitativně srovnatelný s ostatními celosvětovými službami. A navíc byl v češtině. Ideální tedy pro všechny čtenáře PNI.

Jenže přístup SmartEmailingu se změnil. S přechodem na novou verzi SmartEmailing 2.0 spoustu užitečných funkcí vypustili nebo omezili (neskutečně mi chybí třeba A/B testování). SmartEmailing sice stále obsahuje funkce pro segmentaci a nejrůznější triggery, se kterými se dá pracovat, já však vyžaduji mnohem víc. O aktuální situaci SmartEmailingu si více povíme v jednom z nadcházejících článků.

Proto jsem se rozhodl, že celý e-mailing pro PNI přesunu na MailChimp. Z mého pohledu se jedná o komplexnější nástroj a proto jsem se rozhodl, že tam patří i e-mailový kurz Propagace Na Internetu.

Všem z vás, kteří jste momentálně přihlášeni k odběru e-mailového kurzu, bude pomocí e-mailu nabídnuta registrace do nového e-mailového kurzu, který (pevně věřím) shledáte opoznání kvalitnějším a v dnešní době mnohem použitelnějším.

E-book(y)

A stejně tak elektronické publikace. Ty, které jsem v minulosti napsal, jsem psal s ohledem na dlouhodobou použitelnost. Aby informace v nich nestárly. Přesto jsou věci, které bych rád vyzdvihl, popřípadě pozměnil, jiné vypustil a podobně.

I elektronické knížky se tedy změní a aktualizují. Kromě toho mám ve svém úkolovníčku také další, které bych chtěl napsat a publikovat.

Podcasty

Podcasty jsou fantastická věc a já jsem strašně rád, že jsem s nimi začal. Všechno jsem si ošahal a dostal jsem se do iTunes.

Paráda – v žádném případě tohle všechno nezahodím.

Jen vás musím poprosit (po tom všem) o trochu strpení. Nezvládnu to všechno najednou, takže nejdříve se dá obsahová část webu dohromady a sjednotíme všechny aktuální znalosti. Potom se budu soustředit na to, abych opět uvedl do chodu podcasty.

A věřím, že budou lepší než kdykoli dříve.

Takže…

Jak vidíte, v žádném případě jsem „neumřel“ ani nezaspal na vavřínech (přestože to tak mohlo vypadat). Jen jsem jednoduše neměl čas a když už byl, tak jsem byl rád, že si mohu odpočinout.

Přesto však je můj účet Evernote naplněný spoustou nápadů na vylepšení a tématy pro články, které mám v plánu zrealizovat a o kterých jsem přesvědčený, že z nich budete nadšeni 🙂

Jó a tady máte důvod/příčinu toho všeho, co se PNI za poslední rok (ne)přihodilo – můj mrňous Daniel Čižmař (roste jak z vody):

Daniel Čižmař

Poznámka: v některém z pozdějších článku vám k této fotce povím krátký (avšak docela úsměvný) příběh 🙂

A ještě jednou „tákže…“

…co tomu všemu říkáte? Máte nějaké další podněty/požadavky/připomínky? Neváhejte a podělte se o ně se mnou i dalšími v komentářích.

A abych nezapomněl – sdílejte prosím článek a dejte ostatním vědět o tom, že PNI je zpátky ve hře, uděláte mi tím velkou radost 😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

6 komentářů u PNI se vrací, co se bude dít?

 1. Martin napsal:

  Super, som rád, že si blog oživil. Teším sa na nové články 🙂 PNI mi chýbala…

 2. Tomáš napsal:

  Tak, Kubo, dost řečí, jdeme na to. Držím Ti pěsti.

 3. Kamil Staš napsal:

  Už se moc těším na nové články.

 4. Jarek Mikeš napsal:

  Tož ať se daří. Změny a novinky jsou vždycky náročné 😉

 5. Pingback: PNI se vrací, co se bude dít? | RSS ze světa

 6. Vlk napsal:

  Tak a zase to trochu umřelo:) Držím palce ať se to zas rozjede

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!