Vše Nejlepší k Narozeninám…

Vše Nejlepší k Narozeninám Propagace Na Internetu

Ano je to tak… Právě dnes slaví web PropagaceNaInternetu.cz své první narozeniny 🙂

Je tomu přesně rok (19.4.2011), co jsem zde zveřejnil úplně první článek – Jak vyhledávače stanoví pořadí výsledků vyhledávání.

V dnešním výročním článku se s vámi chci podělit o vše, co obnášelo zrození webu PNI, o tom, že začátky nejsou nikdy jednoduché a také o tom, čeho jsem prostřednictvím tohoto webu dosáhl během pouhého jednoho roku. Také pro vás mám informace o tom, co se chystá – a že toho není málo :).

Tento článek bude dlouhý (přes 1200 slov) proto, pokud nemáte dlouhé, informacemi nabité články rádi, tento článek vůbec číst neačínejte 🙂

První rok byl v mnoha věcech fantastický a také v mnoha věcech náročný

Když se propagace na internetu zrodila, měl jsem převeliké plány.

Ti z vás, kteří provozují nějaké webové stránky a zajímáte se o vše kolem, dáte určitě za pravdu Marku Masonovi (masonworld.com), který ve svém podcastu prohlásil:

Most people that I know failed in internet marketing failed because they quit too soon…

Volný překlad:

Většina lidí, kteří v marketingu na internetu selhali, selhali proto, že příliš brzy odešli…

Proto jsem si při zrození slíbil, že budu na PNI pracovat tvrdě bez ohledu na to, jestli bude splňovat mé (tenkrát příliš růžové) představy. A opravdu jsem vydržel u svého systému – článek pondělí a pátek, který jsem ještě postupně vylepšil. (Jak? To se dozvíte již brzy ve článku o obsahovém kalendáři PNI.)

Podívejme se na návštěvnost prvního roku existence PropagaceNaInternetu.cz…

Statistiky návštěvnosti

Návštěvnost Propagace Na Internetu v prvním roceJak je vidět na grafu, od dubna (zrození) až do konce srpna byla návštěvnost stále kolem 0-10 návštěvníků denně. Nutno dodat, že mezi těmi návštěvníky jsem ještě také započítaný , když jsem na webu pracoval.

5 dlouhých měsíců, kdy jsem psal články, které prakticky nikdo nečetl… A bylo to jednoduché? Vůbec ne…

Naopak – bylo to velmi těžké pracovat na něčem, co absolutně nikdo neocení…

Pak ale přišli první „pozitivní“ chvíle 🙂

V srpnu po účasti na školení Michala Kubíčka o link buildingu PNI zaznamenala první skokový nárůst návštěvnosti. Byl jsem šťasný jako blecha a dostal novou dávku motivace. Dva články, které jsem o školení napsal a zařadil do kompletního průvodce budováním zpětných odkazů, přitáhly první pozornost.

Následovaly semtam nějaké „sladkosti“ jako drobná odměna za tvrdou práci. Občas se objevil pochvalný komentář, občas mi někdo napsal velmi pěkný e-mail o tom, jak se mu líbila a jak mu pomohla má elektronická publikace Webové Stránky Snadno & Bez Znalostí společně s e-mailovým kurzem… Tohle byly chvíle, kdy mi energie proletěla celým tělem a já viděl, že to, co dělám, má opravdu smysl…

A co by bylo, kdybych neviděl okamžité výsledky a na provozování webu se vykašlal?

Kdybych neměl dostatečnou vnitřní motivaci a tento web vzdal, nikdy bych neoslovil žádného z těch 8.105 unikátních návštěvníků, kteří na tento přišli. Nikdy bych neměl 5.515 lidí, kteří se na web vrátili (nebo vracejí).

Nedostal bych žádný milý e-mail, nikdy bych nikomu opravdu nepomohl a nesklidil uznání a poděkování…

Kdybych nevydržel, dnes bych pravděpodobně hledal něco dalšího, co by fungovalo okamžitě a neměl bych vůbec nic.

„Úspěch přes noc trvá přibližně deset let…“

A kde je Propagace Na Internetu Dnes? Čeho Jsem Dosáhl?

Když se na to podívám s odstupem a uvědomím si, čeho jsem dosáhl, mám spoustu energie v tom, abych i nadále pokračoval a přinášel všem svým čtenářům co možná nejhodnotnější informace.

Během prvního roku existence PNI se mi z nuly a bez velkých finančních investic (doména + hosting + e-mail marketing + fotobanka cca 6 tisíc korun za rok), podařilo vytvořit web, který má nyní kolem 1.500 unikátních návštěvníků měsíčně.

1. Naučil jsem se (i vás ;)) jak studiem tak vlastní praxí spoustu věcí o propagaci na internetu a internetovém marketingu jako takovém.

2. Pomohl jsem mnoha lidem, kteří si ze svého náročného dne vyhradili chvíli, aby mi napsali e-mail a poděkovali mi za práci, kterou jsem do toho všeho investoval. Sklidil jsem spoustu díků a uznání, což pro mě mělo emocionálně největší užitek

3. Pomáhám dnes – když jsem se přihlásil do Email Academy, i tam patřím k těm, kteří mají nejvíce znalostí o dané problematice a pomáhám ostatním spolustudentům.

4. Během prvního roku svého působení na internetu jsem si vytvořil mnoho nových přátel, se kterými spolupracuji a spousta dalších na mě ještě čeká. Postupně stále navazuji kontakty s novými lidmi, kterých si nesmírně vážím a kteří jsou v oblasti propagace na internetu uznávanými autoritami.

5. Během prvního roku jsem se setkal s lidmi, kterých si nejen v České Republice, ale i na celém světě, vážím nejvíce. A setkat se s člověkem, kterého si tolik vážíte – tváří v tvář a bavit se s nim… To je mnohem více, než se jít podívat na koncert své oblíbené hudební skupiny. Tento zážitek je opravdu mnohem mnohem silnější…

Co plánuji v druhém roku webových stránek Propagace Na Internetu?

Kromě toho, že se budu neustále vzdělávat studiem i metodami pokus-omyl, přinášet vám nové, čerstvé informace a nejnovější trendy v oblasti internetového marketingu, se můžete těšit na následující:

Srazy v reálném světě i na internetu

Chystám se zorganizovat srazy lidí, kteří se o internetový marketing zajímají. Takový sraz vám nabídne spoustu nových postřehů, ale také vám pomůže vybudovat si nové přátele, kteří mohou být nedocenitelní.

Rád bych také vytvořil nějaké srazy na internetu, ať už v podobě webináře, nebo konferencí, kdy si budeme moci navzájem vyměňovat postřehy a zkušenosti.

Podcast Propagace Na Internetu

Velmi rád se vzdělávám tím způsobem, že poslouchám audio či sleduji video podcasty na svém iPhonu či iPadu.

Bohužel pro ty, kteří nejsou schopni sledovat a poslouchat tyto podcasty v angličtině, český internet nenabízí prakticky nic.

Proto chystám spuštění prvního českého podcastu na téma internetový marketing, abyste mohli svůj čas při sportování, řízení, nebo při jakékoli jiné činnosti využít pro své vzdělávání.

Elektronická kniha

Všechny informace – od nadčasových až po aktuální nejefektivnější způsoby propagace na internetu, chci sjednotit do jedné – kompletní – elektronické knihy.

Nejsem fandou tištěných knih (a popravdě – nemám ani tušení co to obnáší a jeké jsou náklady na vytištění knihy), mám rád, když mám své vzdělávání vždy po ruce v digitální podobě. Ať už v notebooku, nebo v jiném zařízení.

Proto volím digitální podobu, jejíž vytvoření bude levnější a tudíž i všem dostupnější.

Tato publikace bude vytvořena tak, aby vás všechny provedla touto problematikou v podobě jednoduchých procesů, které budete moci aplikovat na své vlastní webové stránky. Tak, aby se profitabilnost vašeho webu co nejvíce zlepšila.

Další vyhlídky

Od prvního dne stvoření webu PNI jsem měl za hlavní cíl vytvoření online kurzu, do kterého se bude moci přihlásit kdokoli bez ohledu na to, kde bydlí nebo kde pracuje.

Online kurzy jsou na celém světě velmi oblíbené a velmi efektivní. Dokážou totiž přivést vědomosti, znalosti a experty každému – i na vzdálenost tísíců kilometrů.

Mým cílem je vytvoření živé komunity, která bude všem prospěšná. Lidé, kteří se do této komunity přihlásí, musí získat opravdovou konkurenční výhodu.

Stejně jako online kurz/komunita Internet Business Mastery Academy, která pomohla nespočitatelnému množství lidí rozjet své vlastní podnikání, já chci vytvořit kurz/komunitu, která každému pomůže využít webové stránky opravdu na plno…

Tohle je prozatím hudba budoucnosti, nevěřím, že by se mi toho podařilo dosáhnout již během druhého roku existence PNI. Tohle je však místo, kam směřuji a kam tento web povede…

Závěrečné slovo

Propagace na internetu je stále ještě batole, přesto věřím, že má své kouzlo a dokáže vám pomáhat stále víc a lépe. Stále se učím nejen o problematice propagace na internetu, ale také o tom, jak tyto věci co nejlépe využít a co nejefektivněji předat vám čtenářům. Stojí mě to spoustu práce, spoustu úsilí, spoustu času… Ale dělám to rád…

Co byste na tomto webu z hlediska kvality, informací, projektů, čehokoli, uvítali a co vám chybí?

Jak se vám líbila Propagace Na Internetu ve svém prvním roce? Těším se na vaše komentáře, nestyďte se! 🙂 A rád bych vás ještě poprosil – sdílejte článek, určitě jsou mezi vašimi přáteli lidé, kterým tyto informace také pomohou…

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

11 komentářů u Vše Nejlepší k Narozeninám…

 1. Richard napsal:

  Happy birthday 🙂
  Potkal ses nakonec s Pattem?

  • Jakub napsal:

   Ahoj Richarde, ano setkal jsem se s Patem a vše bude zveřejněno ve speciálním Americkém článku, až se vrátím a trochu aklimatizuji (zítra odlétám), každopádně – mám pro vás od Pata malé překvapení :))

 2. Super. Jsem rád, že pokračuješ. Vize do budoucnosti mají smysl a líbí se mi. Hlavně podcasty a online kurzy. To bude fajn. 🙂

 3. Frantisek Szabo napsal:

  Velká gratulace ať ti blogování vydrží a máš stále tak zajímavé a podrobné články.
  Vím že blogování není žádná sranda a je stím víc práce než se na první pohled zdá:)

  • Jakub napsal:

   Děkuji za přání Františku, určitě budu pokračovat, nepolevím a naopak – budu se stále snažit rozšiřovat 🙂

 4. Martin Mažár napsal:

  Jakub, držím palce, nech sa stránka PNI ďalej rozvíja 🙂

 5. Pavel Třeštik napsal:

  Ahoj Jakube dobré, kvalitní obsah začetl jsem se, poučil jsem se, je to fajn. Držím palce, rád se sem vrátím kolega E-academy. Zdravím TP.

  • Jakub napsal:

   Zdravím Pavle, jsem rád, že se stránky líbí a budu rád, pokud se budeš vracet a obsah stránek ti pomůže při tvé vlastní propagaci na internetu 🙂

 6. Pingback: Všechno nejlepší k narozeninám - po druhé! | Propagace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!