Úpravy na Webu KRADENE.CZ

Úpravy na webu Kradene.cz

Od chvíle, kdy jsme pro naše Bazary Měšec zakoupili webový projekt Kradene.cz už uběhlo pár týdnů. Rád bych se tedy v tomto článku zmínil o tom, jak postupovaly a postupují změny na těchto webových stránkách od doby, kdy jsme za projekt zaplatili až do podoby, ve které plánujeme projekt na plno využívat. Na projektu se stále pracuje, takže podoba, ve které jsou webové stránky dnes, ještě samozřejmě není finální 🙂

Když jsme projekt poprvé uviděli, bylo na webu 8 kategorií a velké tlačítko „Přidat kradenou věc„.

Než se tedy pustíme do propagace, rozhodli jsme se, že strukturu webu přepracujeme tak, aby byla opravdu připravena na přijímání kradených věcí a aby bylo toto přidávání věcí a procházení co nejpohodlnější.

1. Krok – Struktura webových stránek

Hned od první chvíle jsem věděl, že kategorie nemohou zůstat tak, jak jsou. Udělal jsem si tedy průzkum a navrhl kategorie předmětů tak, aby co nejlépe pokryly spektrum předmětů, které jsou oblíbenými cíly zlodějů. Zároveň jsme přidali kategorii peněženky a doklady, protože to býva v některých případěch ta nejhorší ztráta.

Pokud jste totiž v odcizené peněžence neměli velkou hotovost, často vás mnohem více zabolí ztráta všech dokladů. Tato kategorie určitě přinese užitek, protože někdo může například na ulici najít peněženku, kterou zloděj zahodil. A může se tak na web podívat, jestli tuto peněženku s doklady někdo nepostrádá, popřípadě ji vložit do sekce ztráty a nálezy (viz níže).

Kromě základní úpravy kategorií jsme také zavedli kraje, ve kterých k loupeži došlo. Tuto volbu jsme také přiřadili do formuláře s přídáním kradené věci. To celé je propojeno s vyhledáváním tak, abyste si jako návštěvník mohli pohodlně filtrovat odcizené předměty podle místa, podle kategorie nebo podle vyhledávání (a nebo vše dohromady).

Zároveň jsme se dohodli na tom, že bude vhodné přidat stránku s nálezy. Někdo například nemusel o předmět přijít tak, že by mu byl odcizen, ale mohl jej jednoduše ztratit. Pokud je nálezce poctivý (nehledě na to, že i když jen „naleznete“ věc o vyšší hodnotě, jste povinni ji vrátit), může zde věc přidat do databáze a tak najít původního majitele. Tím samozřejmě vzniká ze zákoná platný nárok na nálezné (10% z hodnoty věci).

Zachovali jsme tedy horní lištu, panel přesunuli zprava do leva a zároveň do panelu přidali kategorie a možnosti vyhledávání.

2. Krok – Obsah webových stránek

Doplnili jsme potřebné informace na webové stránky a vytvořili ty, které chyběly. Jedná se zejména o stránku „Poradna„, která návštěvníka provede jednoduchým procesem, co je třeba udělat, když se mu něco tak nepříjemného stane.

Kroky, které jsme na webových stránkách kradene.cz popsali, mohou zvýšit šance na nalezení ztraceného nebo odcizeného předmětu.

3. Krok – Funkčnost webových stránek

Vzhledem k tomu, že kradene.cz má dát poškozeným především platformu a prostor na to, aby si vytvořili stránku o svém ukradeném předmětu, kterou budou sdílet s co nejvíce lidmi, bylo potřeba udělat nějaké technické úpravy.

Aby web pomohl i při samotném hledání offline, Chceme mít stránky s jednotlivými předměty formátované tak, aby zde byla snadná možnost tisku. Okradený si tedy může zároveň přímo z webu vytisknout několik stránek (alá letáky), které obsahují popis předmětu, fotografie a kontakt, na který se může nálezce obrátit.

Zároveň chceme implementovat funkci „iframe„. Pokud má tedy poškozený vlastní webové stránky, nebo možnost na nějaké webové stránky psát, může na libovolné místo na webu umístit část kódu, která na daném místě zobrazí popis ukradeného předmětu.

4. Krok – Propagace

K propagaci jsme se zatím nedostali, ale plánujeme použít tištěné letáčky a vizitky, které umístíme na Policejní stanice a další místa, kde se pravděpodobně okradení pohybují. Každého zákazníka, který se na kradenou věc přijde zeptat k nám do bazaru, budeme také informovat o existenci tohoto portálu. Kromě všech našich obchodních partnerů budeme také samozřejmě kontaktovat bazary a zastavárny, pro které může být tento internetový portál zajímavý proto, že si budou moci podezřelé předměty kdykoli zkontrolovat, nejsou-li nahlášené jako kradené.

Co se týče propagace na internetu, web kradene.cz je přirozený virál. Jeho hlavní propagace by tedy měla stát na tom, že jej budou uživatelé internetu šířit samovolně mezi sebou.

Plán a postup propagace tohoto nového portálu popíšu v některém z pozdějších článků 🙂

Co byste nám (respektivě mě :D) doporučili, aby byl projekt co nejúspěšnější?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Do polí níže zadejte své jméno a e-mailovou adresu a získáte okamžitý přístup k e-mailovému rychlokurzu optimalizace www stránek a jako bonus obdržíte elektronickou publikaci Webové stránky snadno & bez znalostí, která vám objasní základy správně vytvořených www stránek i když jste naprostým laikem v oboru.


Váš e-mail nebude poskytnut žádné třetí straně. Sám nesnáším spam!

10 komentářů u Úpravy na Webu KRADENE.CZ

 1. Martin napsal:

  Myšlenka a poslání tohodle webu se mi hodne líbí, držím palce .)

 2. rejpal ;) napsal:

  Já kdybych našel peněženku s doklady, tak si zkusím na majitele vygooglovat telefon a kdyby se mi to nepovedlo, tak mu to dovezu nebo pošlu na adresu, která v těch dokladech je. Vůbec by mě nenapadlo hledat nějaký portál s kradenými či nalezenými věcmi… Což by mě třeba zase napadlo v případě jiných věcí. Takže za sebe považuji kategorii peněženky a doklady za zbytečnost, která nebude funkční…

  Naopak bych viděl jako zajímavou kategorii Notebooky a tablety. Jestli mají spadat do nicneříkající kategorie elektro, tak bych je vyčlenil. Ale asi bude lepší počkat, jak se budou jednotlivé kategorie plnit a podle toho členění přizpůsobit…

  • Jakub napsal:

   Ahoj „rejpale“ :),
   věřím, že ztráty a nálezy budou mít své opodstatnění, ne každý dokáže vygooglit informace o někom jiném. Pokud dotyčný bude znát kradene.cz, věřím, že by tam peněženku s doklady umístil.

   Kategorie Notebooky a Tablety – rozčlenění do kategorií ještě není definitivní, budeme dále pokračovat se změnami, ale přesně jak říkáš, uvidíme jak se budou kategorie plnit. Elektro samozřejmě nemůže napořád zůstat pro veškerou elektroniku, ale nemůžu teď vytvořit třeba 30 kategorií, ve kterých nebude nic. Takže neboj, na tohle jsem také myslel 🙂

   • rejpal napsal:

    Já netvrdím, že ztráty a nálezy nebudou mít opodstatnění, ale že v případě dokladů, kde mám v ruce kontakt na majitele, není třeba je dávat na web. Lepší je kontaktovat majitele přímo, nebo to poslat na jeho adresu poštou, případně odevzdat na policii, která to předá…

    Ale třeba se mýlím a přesvědčíte mě, že to je funkční. Rozhodně budu vývoj sledovat a držím pěsti!

    • Jakub napsal:

     No budu vše sledovat, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Také nedokážu teď s určitostí říct, co bude skvěle fungovat a co nikoli… Je třeba být adaptabilní a přizpůsobovat se tomu, co bude vyžadovat komunita webu 🙂

 3. David Lörincz napsal:

  Jakube – určitě funkční prvky (tlačítka apod.) a design… . Ale to probereme věcně zítra. Kdyžtak sebou vem ntb nebo tablet a můžem se o tom pobavit na srazu.

 4. Pingback: » Letos žádná okurková sezóna » Michal Kubíček - specialista na SEO, PPC a internet marketing

 5. Pingback: Letos žádná okurková sezóna – Michal Kubíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jako jméno uvádějte prosím své opravdové jméno nebo přezdívku. Komentáře, které místo jména obsahují název firmy, webových stránek nebo klíčová slova jsou automaticky mazány!